Connect with us

Bitcoin

Dějí se věci: Bitcoin je již nejvýkonnějším aktivem tohoto roku!

Zveřejněno

Bitcoin raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin v průběhu posledního dne prolomil hodnotu 9000 dolarů a výrazným způsobem začíná převyšovat zisky na tradičních trzích.

Podle údajů TradingView.com posílil Bitcoin od 13. března, kdy našel své dno na hodnotě 3850 dolarů, již o více než 130%, zatímco index DOW od svého nejnižšího bodu 23. března posílil o zhruba 36%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na výkonnost Bitcoinu v tomto roce poukázal na Twitteru Alex Saunders. ,,Je to oficiální. Bitcoin je dosud nejúspěšnějším aktivem roku (a dekády),“ uvedl ke grafu, který vyjadřuje cenové pohyby Bitcoinu (oranžová), zlata (žlutá), US10Y (černá) a S & P500 (modrá).

https://twitter.com/AlexSaundersAU/status/1255633445193039872

Posilování trhů předcházely velké propady, které se dotkly i Bitcoinu. Souvisely se zavřením mnoha firem a podniků v rámci prevence boje proti pandemii koronaviru.

Na současném růstu Bitcoinu se může podepisovat efekt halvingu, jelikož tento výrazný bitcoinový fundament nastane už za 12 dní. Předchozí dva halvingy měli na cenu Bitcoinu pozitivní vliv. Zejména v období zhruba roce a půl po něm, dosahoval BTC svého historického maxima.

Při halvingu se snižuje odměna pro těžaře (minery) o polovinu. Při prvním se snížila z 50 BTC na 25 BTC a při druhém z 25 BTC na 12.5 BTC za vytěžení jednoho bloku (přibližně 10 minut). Halving 12. května 2020 sníží odměnu z 12.5 BTC na 6.25 BTC, kterou budou dostávat těžaři následující zhruba čtyři roky.

Přestože růst ceny nás nesmírně těší, doporučujeme, abyste byli na pozoru. Kvůli pandemii koronaviru jsou trhy nesmírně křehké a jak se ukázalo v březnu, když padají ostatní trhy, padá i Bitcoin. Jeho korelace s ostatními aktivy je na nejvyšších hodnotách v historii, což nemusí být dobrý signál, proto neinvestuje do kryptoměn více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.