Connect with us

Bitcoin

Do kryptoměn investují zejména bohatí Američané, na transakce je používají chudší, tvrdí studie FED

Zveřejněno

usa
Zdroj: Unsplash.com

FED ve výročním reportu naznačil, kolik Američanů vlastní kryptoměny a do jaké kategorie z pohledu příjmů patří.

Rada federálního rezervního systému Spojených států amerických (Fed) zveřejnila devátou výroční zprávu týkající se veřejného blahobytu amerických domácností. Její závěry se odvolávají na průzkum, do kterého se zapojilo mezi říjnem a listopadem 2021 11 tisíc Američanů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zpráva FEDu na úvod uvedla, že finanční prosperita v USA je nejvyšší od začátku uveřejňování těchto reportů, přičemž 78 % dospělých Američanů „se má dobře nebo žije finančně pohodlně“, což představuje za poslední tři roky nárůst o 3 %.

Kryptoměny má alespoň 12% dospělých Američanů

Studie FEDu se poprvé věnovala také kryptoměnám. Zjistilo se, že 12% dospělých Američanů drželo nebo používalo kryptoměny v roce 2020, přičemž 11% je použilo jako investici, 2% na nákup nebo platbu a 1% je poslalo přátelům nebo rodině.

Analýza také zjistila, že kryptoměnoví investoři patřili do převážně solventnější kategorie Američanů. ,,Investoři vlastnící kryptoměny měli neúměrně vysoké příjmy, téměř vždy měli tradiční bankovní vztah a obvykle měli i úspory na důchod,“ popsal Fed průměrného krypto-investora v USA.

46% z těchto investorů mělo roční příjem přesahující 100 000 USD nebo více a 89%, kteří nebyli ještě v důchodu, měli už nějaké důchodové úspory. Jen 29% mělo příjem pod 50 000 USD ročně.

Je rozdíl mezi investory a těmi, kteří dělají transakce

S výše uvedeným je v silném kontrastu pohled na ty, kteří využívali kryptoměny výhradně na transakce (ne investování). Jejich profil se totiž výrazně lišil oproti dlouhodobým investorům, jelikož 60 % z nich mělo příjmy nižší než 50 000 dolarů ročně a 20% dokonce nižší než 25 000 USD.

Jen 24% mělo příjem přesahující 100 000 USD ročně a 13% dokonce nemělo ani bankovní účet. Zajímavé je i to, že z těch, kteří používali kryptoměny k transakcím, neměla až čtvrtina maturitu.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.