Connect with us

Kryptoměny

Do Kwon zveřejnil návrh na fork sítě LUNA, se stablecoinem UST se však víc nepočítá – Konečná?

Zveřejněno

hack
Zdroj: Unsplash.com

Celá krypto komunita aktuálně napjatě sleduje vývoj kolem kryptoměny LUNA a stablecoinu UST. Obě tyto kryptoměny se před pár dny ocitly ve smrtící spirále, což způsobilo jejich obrovský pád. LUNA padla v podstatě o 100%, zatímco stablecoin UST je aktuálně na ceně 10 centů za dolar.

Přinese fork oživení?

V pondělí Do Kwon, spoluzakladatel blockchainu Terra Luna, oznámil revidovaný plán na obnovu ekosystému poté, co kombinace výrazné volatility trhu a inherentních nedostatků v návrhu protokolu vymazala velkou většinu tržní kapitalizace tohoto ekosystému. Jak řekl Kwon, Terraform Labs předloží 18. května nový návrh řízení, který forkne blockchain Terra Luna.

Důležité je však podotknout, že nový řetězec nebude propojen se stablecoinem TerraUSD (UST). Mezitím bude starý blockchain Terra nadále existovat s UST a bude se jmenovat Terra Classic (LUNC). Podle Kwonova plánu, bude-li schválen, nový blockchain LUNA bude uveden do provozu 27. května.

Podle návrhu budou nové tokeny LUNA airdropnuty držitelem LUNC, držitelem UST a základním vývojářem blockchainu Terra Classic. Peněženka Terraform Labs s adresou terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6 bude navíc odstraněna z whitelistu pro samotný airdrop, čímž bude Terra plně ve vlastnictví komunity. Navrhovaná celková zásoba LUNA tokenů je omezena na 1 miliardu, přičemž 25% jde do komunitního fondu, 5% základním vývojářům a 70% připadá na držitele LUNC a UST.

https://twitter.com/stablekwon/status/1526258275506786304?ref_src=twsrc%5Etfw

Luna Foundation Guard nedávno také odhalil, že spotřebovali drtivou část svých kryptoměnových rezerv, když se snažili držet fixaci UST během výprodejů na trhu. V důsledku toho je nepravděpodobné, že by se ekosystém Terra mohl zachránit bez pomoci externího kapitálu. Changpeng Zhao, generální ředitel Binance, řekl, že podpoří komunitu Terra, ale rád by od této entity viděl větší transparentnost, pokud jde o nedávné události.

Negativní postoj komunity

Okamžitě po zveřejnění návrhu forku se komunitou začaly šířit negativní ohlasy. Pod samotným návrhem se nachází několik komentářů s konstruktivní kritikou. Velký podíl mají také otázky, protože mnozí lidé jsou zmateni.

Uživatel Dezign614 shrnul aktuální situaci velmi přesně:

Wow, smutný den pro Terru. Komunita NENÍ vyslechnuta. Nejen, že jste nechali velryby vystoupit na ceně 1 dolar, zatímco mnozí z nás nakupovali během propadu, vy jste nás uvrhli v zapomnění a teď nás tam necháváte. Styďte se.

Komentář od uživatele Gabagool se stal nejpopulárnějším:

Problém s vaším návrhem je, že během celého propadu jste nikomu neřekli, aby si nekupovali Lunu nebo UST. Ujistili jste lidi, že všechno je v pořádku a že není důvod k obavám. Lidé, kteří si nakoupili během propadu a pokusili se oživit projekt po tomto šílenství, si nezaslouží zůstat zapomněni. Mnoho lidí, kteří drželi Lunu a UST po útoku, se totiž rozhodli koupit víc během propadu, protože předpokládali, že je všechno v pořádku a vrátí se do normálu. Nezáleží na těchto lidech? Jsme podle vás nevzdělaní? Protože pokud ano, proč jste neučinili žádná prohlášení, která by varovala tyto lidi, aby se vyhnuli dalšímu nákupu Luna nebo UST? Jediným racionálním řešením, které by bylo udržitelné, by byl zpětný odkup a spálení.

V celkovém součtu v podstatě nikdo nesouhlasí s aktuálním návrhem forku. Nejvíce názorů si zastává to, aby se současná síť zachovala a aby se zavedl burning mechanismus, kterým by se dalo redukovat obrovské množství LUNA v oběhu.

Zdroj:Cointelegraph

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.