Connect with us

Ethereum

Dojde k přechodu Ethereum na PoS ještě dříve než 19. září?

Zveřejněno

Ethereum
Pixabay.com

Ke sloučení současného Ethereum s beacon chainem, což bude de facto znamenat přechod Ethereum na nový konsensus Proof of Stake (PoS), by mohlo dojít ještě dříve než 19. září. Naznačují to čerstvé informace po včerejší debatě bitcoinových core developerů.

Původní datum merge 19. září 2022 bylo naznačeno před několika týdny, ale po včerejším úspěšném dokončení spuštění PoS na posledním testnetu před sloučením obou sítí (merge) s názvem Georli dospěli developeři Tim Beiko a Terence Tao k rozhodnutí, že Terminal Difficulty (TTD) dosáhne úrovně 58750000000000000000000. Potvrzeno to bylo i v příspěvku na Githubu s názvem „Tentative mainnet TTD“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přesný čas a datum TTD je samozřejmě stále možné změnit, ale podle předběžných výpočtů to vypadá tak, že ke sloučení by za předpokladu, že se neobjeví žádné komplikace, mohlo dojít minimálně o 3 dny dříve, čili někdy kolem 16. září.

Vznikne separátní Ethereum PoW (ETHW)?

Zatímco hlavní pozornost Ethereum komunity se orientuje na datum finálního přechodu Ethereum na Proof of Stake, v zákulisí postupně bují iniciativa na podporu Ethereum, které bude po hardforku nadále fungovat na Proof of Work konsensu. Tuto iniciativu intenzivně podporuje Chandler Guo, který oslovuje Proof of Work těžaře, aby podpořili vytvoření a těžbu řetězce s názvem Ethereum PoW (ETHW), přičemž tvrdí, že na trhu je dost místa na existenci dvou typů Ethereum.

Guo oznámil, že uvolní kód potřebný k provedení forku ETH Proof of Work, který obchází difficulty bomb, což je mechanismus, který výrazně snižuje odměnu za vytěžený blok a motivuje tak automaticky k přechodu na Proof of Stake. Její spuštění bude bezprostředně předcházet sloučení současného ETH s beacon chainem a tedy přechodu na PoS.

Je otázkou, zda toto řešení si získá širší podporu u těžařů ETH, ale je zřejmé, že ti si budou hledat na trhu nové útočiště, protože po přechodu Ethereum na Proof of Stake bude jejich hardware nevyužit. I z tohoto důvodu stoupá hodnota Ethereum Classic (ETC), původního Ethereum, které se nadále těží (jde o PoW kryptoměnu) a mohlo by se teoreticky také stát jejich útočištěm.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.