Connect with us

Bitcoin

Důležité zprávy ze světa kryptoměn: Core Scientific ve vážných problémech, DCG dluží velké peníze Genesis Global

Zveřejněno

krypto trading
Zdroj: Unsplash.com

Posledních 24 hodin přineslo sérii zajímavých informací, které mají potenciál ovlivnit ceny kryptoměn směrem do následujících týdnů. Bitcoin za poslední den poměrně výrazně posílil.

 • Cena Bitcoinu stoupla o 4 % na 16 500 USD, za poslední týden je v mínusu 2 %
 • Cena Ethereum stoupla o 5,4 % na 1160 USD, za poslední týden je v mínusu 7%
 • Výrazný růst předvádí Litecoin (LTC), který poskočil v kapitalizaci kryptoměn na 12. pozici. Za poslední den je v plusu 30% a za poslední týden 40%. Spekuluje se, že růst LTC je poháněn blížícím se halvingem této kryptoměny, který se uskuteční v srpnu 2023

Nejdůležitější zprávy dne

 • Americká kryptoměnová burza Coinbase držela k 30. září až neuvěřitelné 2 miliony BTC. Včera to uvedl přes Twitter její CEO Brian Armstrong, který tak reagoval na spekulace o držení bitcoinů touto institucí. Zprávy doprovázel FUD (poplašné zprávy), který částečně šířil i šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Více se dočtěte zde.
 • Společnost Digital Currency Group (DCG), která je matkou Grayscale Investments a také firmy Genesis Gloabal, která je ve finančních problémech a spekuluje se o jejím bankrotu, uvedla skrze svého CEO Barryho Siberta, že ze současné kryptozimy vyjde silnější, než před ní. Silbert také oznámil, že DCG dluží firmě Genesis Global 575 milionů dolarů se splatností k květnu 2023 a také dalších 1,1 miliardy dolarů na směnce, která je splatná v červnu 2032 v souvislosti s platební neschopností Three arrows Capital. Firma Genesis, které je dlužná, přitom 16. listopadu pozastavila možnosti výběru kryptoměn ze své platformy s odůvodněním, že se jí bolestivě dotkl bankrot burzy FTX. Silbert přesto uvedl, že DCG je na dobré cestě k dosažení příjmů 800 milionů dolarů v roce 2022, což by byl pokles „jen“ o 20% ve srovnání s rokem 2021. ,,Dovolte mi být křišťálově jasný. DCG bude i nadále předním stavitelem tohoto odvětví a jsme odhodláni k naší dlouhodobé misi urychlit rozvoj lepšího finančního systému. Překonali jsme předchozí kryptozimy a ačkoli tato se může zdát být vážnější, společně z ní vyjdeme silnější.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
 • Šéf burzy Binance Changpeng Zhao (CZ) popřel zprávy, podle kterých se měl minulý týden setkat s investory v Abu Dhabi, aby získal hotovost pro „fond společnosti na obnovu kryptoměn“. Zprávy agentury Bloomberg tvrdily, že CZ se na tajném setkání snažil zajistit finance na záchranu kryptoměnových firem, které mají problémy s likviditou. Mělo jít o mítink s lidmi, kteří jsou blízcí poradci pro národní bezpečnost Spojených Arabských Emirátů (SAE) Tahnounovi Bin Zayedovi Al Nahyanovi. CZ tyto tvrzení odmítl a řekl, že nejsou pravdivé.
 • Velkou důvěru v investiční bitcoinový produkt GBTC od Grayscale Investments má nadále společnost Ark Investments. Firma Cathie Woodové potvrdila, že udělala další investice do GBTC v hodnotě 1,5 milionu dolarů a stejně tak nakoupila další akcie Coinbase (COIN)
 • Velký bitcoinový těžař Core Scientific oznámil americké komisi pro cenné papíry a burzu (SEC), že ve třetím kvartálu 2022 dosáhl čisté ztráty 434,8 milionů dolarů a zároveň konstatoval, že nedokáže zaručit funkčnost svého provozu směrem do následujících 12 měsíců, pokud se podmínky na trhu s kryptoměnami nezlepší. Aby mohl Core Scientific dále fungovat, bude potřebovat dodatečnou likviditu, protože jeho finanční hotovostní zdroje se prý vyčerpají do konce roku 2022 nebo i dříve. Firmu negativně ovlivňuje nízká cena BTC, ale také vysoké náklady na energie a její nesplacená pohledávka vůči zbankrotované firmě Celsius. Core Scientific se dokonce rozhodla, že přestane splácet některé ze svých podlužností, které má vůči jiným firmám, což znamená, že jí zároveň hrozí bankrot. Akcie Core Scientific dnes klesly o 20% a za poslední rok jsou v mínusu 98%.

Další zajímavosti

 • Americký politik Tom Emmer zastupující stát Minnesota uvedl, že za krach FTX jsou zodpovědní Sam Bankman Fried a šéf SEC Gary Gensler. ,,Toto není jen selhání FTX. Je to selhání centralizovaných financí a selhání Sama Bankmana Frieda,“ uvedl Emmer a dodal, že samotné kryptoměny a jejich technologie za tyto problémy nemohou. Naopak si myslí, že zodpovědnost má Gary Gensler, který se měl se Samem Bankmanem-Friedem setkat 23. března. ,,Spolupracovali, aby s nimi SEC zacházela speciálně a jiným způsobem, než s ostatními,” tvrdí.
 • Soudce John Dorsey v úterý u konkurzního soudu v Delaware během prvního líčení o FTX uvedl, že burza FTX dluží 50 největším věřitelům 3,1 miliardy dolarů. Zároveň informoval, že formálně přesouvá konkurzní případ podle kapitoly 15 podaný bahamskými likvidátory z New Yorku do Delaware. Podle Jamera Bromleyho, poradce nového managementu FTX, likvidátoři, kteří dohlížejí na aktiva FTX na Bahamách, souhlasili s tímto krokem
 • James Bromley, partner firmy Sullivan & Cromwell, která zastupuje věřitele v případě bankrotu FTX, upozornil, že burza FTX je stále cílem hackerů – ohrožena přitom nejsou jen krypto aktiva, která stále drží, ale také různé záznamy o klientech této platformy. ,,Bohužel značné množství majetku bylo buď ukradeno, nebo chybí. Trpíme kybernetickými útoky…”

Zdroje:decrypt.com,decrypt.co,cointelegraph.com

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.