Connect with us

Bitcoin

Důvody, které naznačují, že současný růst ceny Bitcoinu je organický

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Když Bitcoin tento týden cinknul na americké směnárně Coinbase za cenu 10 tisíc dolarů, udělal za 56 dnů nárůst až o 160 procent své hodnoty. Co však bude následovat dále, je zatím velmi sporné. Mnozí očekávají po halvingu výraznou korekci tohoto růstu, ale jsou zde i signály, které naznačují, že trend růstu mohl být organický a tedy očekávaný propad nemusí být až takový drastický.

Prvním důvodem, který se podle portálu CryptoSlate jeví pro Bitcoin pozitivní, je skutečnost, že objemy bitcoinových opcí a obchodování s Bitcoin futures na platformách Deribit a CME roste k historicky nejvyšším hodnotám. Na těchto burzách obchodují profesionální obchodníci, investiční společnosti a akreditovaní investoři. Bitcoinové opce vedle toho překonávají poprvé hodnotu miliardy dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dalším důvodem má být rostoucí institucionální poptávka, kterou jsme zmiňovali i v souvislosti s vyjádřením miliardáře Paula Tudora Jonese, který označil Bitcoin jako možného nástupce zlata v době, kdy očekává růst inflace. Jen prostřednictvím společnosti Grayscale investovaly instituce do Bitcoinu mezi lednem a březnem stovky milionů dolarů a fakt, že Tudor se přiznal k investování do Bitcoinu může motivovat k podobným krokům další zajišťovací fondy.

Miliardář Paul Tudor Jones investoval do Bitcoinu

Faktorem, který je třeba také brát vážně, je stále silnější spotový trh. Burzy Binance, Coinbase a Kraken hlásí od poloviny března výrazný nárůst aktivity jejich uživatelů. Binance již překonala v objemech obchodů své historické rekordy z úvodu roku 2018, kdy vrcholil předchozí bullrun.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je podle CryptoSlate rostoucí aktivita vývojářů bitcoinu, která podle analytické společnosti Santiment začala v poslední době výrazně stoupat.

K investicím do Bitcoinu se budou přidávat další miliardáři, míní Hayes

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.