Connect with us

Bitcoin

Dvě pozitiva pro Bitcoin: Roste hashrate i počet aktivních adres

Zveřejněno

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

Když Bitcoin v březnu spadl z ceny okolo 7 700 dolarů na 3 700 dolarů, mnozí se domnívali, že to bude mít katastrofální následky zejména pro jeho těžaře, z nichž mnozí kapitulují.

Následující týdny však ukázaly, že kapitulace těžařů (minerů) navzdory cenovým otřesům nebyla ve hře. Nové údaje ukazují, že síť se zotavuje rychleji než kdykoliv předtím, což potvrzuje, že kryptoměnový průmysl zdaleka není mrtvý.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Míra hashrate narostla od březnového dna již o 64%. Minulý týden na to upozornila analytická společnost Glassnode. Hashrate roste tak rychle, že se dokonce opět blíží ke svým historickým maximům, které jsou kolem hranice 143 exahashů za sekundu. Ty byly dosaženy, když se Bitcoin obchodoval za cenu okolo 10 tisíc dolarů.

Rychlá obnova zájmu o těžbu bitcoinu po prudkém propadu ceny je možným signálem toho, že trh našel své současné dno. Dalším pozitivním signálem je, že za posledních několik týdnů došlo k výraznému nárůstu počtu uživatelů v síti.

Kryptoanalytik z Brave New Coin Josh Olszewicz upozornil, že počet týdenních aktivních adres v BTC síti překonal 9-měsíční „high“. Důležité se to jeví být zejména tehdy, když si připomeneme, že když jsme v minulosti viděli jev výrazně se zvyšujícího počtu aktivních adres, vedlo to častokrát k výrazným skokům ceny. Ať už na začátku roku 2017 nebo v období kolem dubna 2019.

Samozřejmě ani tyto dva fundamenty v podobě rostoucí aktivity na síti a růstu Hashrate nejsou zárukou, že bude stoupat i cena. Jsou však pozitivním jevem v čase aktuálních nejistot v celém ekonomickém spektru.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.