Connect with us

Bitcoin

Dvě velryby vybraly z Coinbase Bitcoin za miliardu dolarů

Zveřejněno

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už několikrát jsme v rámci našich článků zmínili, že burza Coinbase Pro je oblíbenou platformou pro koupi Bitcoinu (BTC) americkými institucemi. Nuž a nejnovější pohyby na adresách naznačují, že do Bitcoinu investovala nemalé peníze další velryba.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jak informoval portál decrypt, v průběhu včerejšího dne odešly z peněženek Coinbase Bitcoiny v hodnotě téměř jedné miliardy dolarů. Konkrétně šlo o 13 204 BTC, které zamířily na adresy dosud neznámých investorů.

Konaly dvě velryby?

Whale Alert nejprve postřehla 36 různých transakcí v hodnotách mezi 351 BTC až 391 BTC realizovaných v průběhu čtyř hodin. V daném čase byly tyto transakce v hodnotě přibližně tři čtvrtě miliardy dolarů.

Kromě toho Whale Alert později upozornila na ještě jednu velkou samostatnou transakci v hodnotě až 4501 BTC, která také opustila právě burzu Coinbase.

Při součtu těchto transakcí šlo o hodnotu přibližně jedné miliardy amerických dolarů.

https://twitter.com/whale_alert/status/1363338662293962752

Otázkou je, zda všechny transakce patřily jedné entitě, nebo minimálně dvěma. Jejich charakteristika naznačuje, že menší transakce v celkové hodnotě 13 204 BTC mohly patřit jedné a druhá větší transakce 3501 BTC druhé instituci.

Naposledy došlo k takovým velkým nákupům bitcoinů z Coinbase 31. ledna 2021, kdy se z ní přesunulo na neznámé peněženky 15 200 BTC. V té době CEO firmy CryptoQuant Ki Young Ju řekl pro Decrypt, že je to nejsilnější bullish signál na trhu, protože tímto odlivem se potvrdil zájem institucí kupovat Bitcoin i za současné vysoké ceny.

Nejnovější odliv BTC z Coinbase na neznámé peněženky si tedy nelze vyložit zřejmě jinak, než tak, že BTC akumulovala další velká instituce, které nevadí, že stojí již přes 50 000 USD. Otázkou je jen to, která to byla.

Nejpravděpodobnějším scénářem je aktivita firmy Microstrategy, která v pátek uzavřela prodej konvertibilních směnek v hodnotě 1,05 miliardy dolarů. Již dříve avizovala, že celou částku, kterou jejich prodejem nabude, investuje právě do BTC. Otázkou však je, zda dokázala obchod realizovat tak rychle, nebo konala jiná velká firma, jelikož zakoupením Microstrategy teprve dojde. Kromě toho Microstrategy v minulosti kupovala BTC postupně přímým aktivním tradingem a ne skrz OTC (mimoburzovní obchod).

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.