Connect with us

Kryptoměny

ECB podniká kroky k harmonizaci regulace kryptoměn v EU

Zveřejněno

Európska centrálna banka
Zdroj: Unsplash.com

Evropská centrální banka (ECB) skrze svou divizi pro bankovní dohled oznámila, že plánuje podniknout kroky vedoucí k harmonizaci regulace digitálních aktiv, která by byla jakýmsi standardem pro země v eurozóně.

Po schválení komplexního regulačního rámce MiCA (Markets in Crypto Assets) by ve spolupráci s Basilejským výborem pro bankovní dohled měl vzniknout souhrn pokynů týkající se možnosti expozice evropských bank vůči kryptoměnám. ECB tvrdí, že pro posouzení žádosti o udělení licence na činnosti a služby související s kryptoměnami bude uplatňovat kritéria ze směrnice o kapitálových požadavcích, který je v platnosti od roku 2013.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Evropská Centrální banka rovněž uvedla, že v souvislosti s trestnou činností spojovanou s kryptoměnami se bude spoléhat na orgány boje proti praní špinavých peněz (AML) a finanční zpravodajské jednotky příslušných zemí. ,,Čím vyšší je složitost nebo relevance kryptobyznysu, tím vyšší by měla být úroveň znalostí a zkušenosti v oblasti kryptoměn. Senior manažeři nebo členové představenstva s příslušnými znalostmi v oblasti IT a hlavní ředitelé rizik s rozsáhlými zkušenostmi v této oblasti jsou důležitými zárukami.“

ECB také oznámila, že probíhá práce na analýze úlohy, kterou mohou kryptoměny sehrát v Evropě a také poukázala na výsledky studie ze 2. srpna, podle níž je potenciálně evropské CBDC lepší volbou pro přeshraniční platby než Bitcoin.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.