Connect with us

Kryptoměny

Edward Snowden odhalil, že stál u zrodu anonymní kryptoměny Zcash (ZEC)

Zveřejněno

Edward Snowden
Zdroj: Pixabay.com

Nejznámější whistle-blower Edward Snowden přiznal, že sehrál klíčovou roli při vytváření tokenu Zcash (ZEC), který patří do kategorie anonymních kryptoměn. Jinak řečeno jeho používání přináší prvky navíc týkající se ochrany soukromí transakcí.

Překvapující informace byla odhalena v novém videu od Zcash Media. Edward Snowden v něm nastínil svou účast jako jednoho ze šesti jednotlivců, kteří měli k dispozici kousek Zcash multisig private key při spuštění tohoto projektu 23. října 2016. Ve videu Snowden uvedl: ,,Jmenuji se Edward Snowden. Zúčastnil jsem se původní ceremonie Zcash pod pseudonymem John Dobbertin.“

Edward Snowden je informátor, který v roce 2013 odhalil novinářům deníku The Guardian a dalším médiím informace o sledovacích aktivitách americké NSA či britské Government Communications Headquaters. Spojené státy americké ho následně obvinily ze špionáže, v důsledku čehož Snowden požádal Ekvádor o azyl a později odletěl do Moskvy.

Zcash je decentralizovaný blockchain, který při svých transakcích využívá zero-knowledge proofs díky čemuž není možné transakce ZEC sledovat a ani určit výši přenášených částek. V tomto směru je tedy Zcash mnohem anonymnější než například Bitcoin, který je relativně transparentní.

Z videa ZCash Media vyplývá, že ačkoli Snowden byl jeden ze šesti „zakladatelů“ této kryptoměny, totožnost zbývajících 5 lidí neznal, stejně jako oni nevěděli, že součástí „týmu“ je právě Snowden. ,,Ani jeden z účastníků nevěděl, kdo jsou ostatní a ani jakou část klíče mají, aby si chránili svou anonymitu, jeden z principů projektu,“ konstatoval k tématu Cointelegraph.

V rozhovoru pro Zcash Media Edward Snowden uvedl, že se projektu zúčastnil s cílem přispět k vytvoření opravdu anonymní kryptoměny. ,,Problém s bitcoinem je, že v něm nemůžete uskutečnit skutečně volný obchod, pokud neuděláte privátní obchod. Jsem opravdu šťastný, když vidím, že projekt ZCash nás posouvá blíže k ideálu volné měny, která je zároveň i soukromou měnou.“

Na hodnotu kryptoměny Zcash (ZEC) nemělo toto odhalení výraznější vliv – cena ZEC se za posledních 24 hodin prakticky nezměnila a za poslední týden je v mínusu 4,2%. Privátní kryptoměny typu Zcash a Monero jsou oblíbené pro anonymní prvky, ale v současnosti nepatří k nejvíce kapitalizovaným. Monero je v žebříčku kryptoměn až na 34. místě a Zcash je v současnosti až na 63. příčce.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.