Connect with us

Ethereum

Ekosystém kryptoměn je stále atraktivní: Za první pololetí se investovalo do CeFi, DeFi a NFT více, než za celý rok 2021!

Zveřejněno

Peniaze
Pixabay.com

Přestože trh s kryptoměnami zažil velmi nezdařené první pololetí a většina kryptoměn je výrazně vzdálena svých historických cenových maxim, zájem o investování do kryptoměnové infrastruktury v prvním pololetí roku 2022 nadále vzkvétal.

Potvrzuje to nová studie analytických firem Messari a Dove Metrics, které vypovídají o tom, že v prvním pololetí roku 2022 nabylo do centralizovaných financí (CeFi), decentralizovaných financí (DeFi), do NFT trhu a do všeobecné kryptoměnové infrastruktury celkem 30,3 miliardy dolarů. Ty byly vybrány prostřednictvím 1199 různých kol financování.

Pro srovnání je to za pololetí více financí, než se těmto čtyřem kategoriím podařilo vysbírat v celém roce 2021, kdy se v rámci 1313 kol financování vysbíralo 30,2 miliard dolarů.

Více než jedna třetina ze zmiňovaných 30,3 miliard dolarů nabyla do sektoru CeFi, který získal 10,2 miliard dolarů. CeFi je v rámci použití podobné DeFi protokolům, ale je v režii konkrétních entit – například konkrétních burz (např. CeFi na Binance). Většina investic do CeFi byla zaměřena na kryptoburzy, které vysbíraly v prvním pololetí celkem 3,2 miliardy dolarů.

Sektor Web3 a NFT, který skončil na druhém místě, jelikož získal od investorů 8,6 miliard dolarů, čerpal zejména z investic do NFT ve spojení s herním průmyslem, do kterého přišlo čtyřikrát více kapitálu, než do jiných odvětví NFT. Šlo například o investice do her Axie Infinity, Aavegotchi, CryptoKitties, Galaxy Fight Club nebo Gods Unchained.

Většina financí směřujících do kryptoprůmyslu pochází ze strany hedgeových fondů a VC firem, které se snaží nalézt na trhu s kryptoměnami „zlatou žílu“. Především VC firmy spoléhají na to, že výběr jednoho mimořádně úspěšného projektu jim vykompenzuje ztráty z investic do jiných startupů, které neuspějí.

Pokud jde o hedgeové fondy, ty jsou podle Johna Garveyho ze společnosti PWC zaměřeny na kryptoměny z důvodu, že chtějí mít náskok před konkurencí, která je zatím přehlíží. ,,Musí zkusit něco nového, jiného, ​​neortodoxního (aby uspěli),“ vysvětluje.

Doplňujeme, že zmiňované investice jsou zaměřeny zejména na budování infrastruktury, ať už jde o CeFi, DeFi nebo NFT sektor. V konečném důsledku tak zmiňovaných 30 miliard dolarů nemá tak zásadní vliv na aktuální cenu kryptoměn, ale vytváří potenciál pro růst daných projektů, které z toho mohou čerpat v novém bullrunu. Ve většině případů se však jedná o spekulativní investice s vysokou mírou rizikovosti.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.