Connect with us

Bitcoin

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

El Salvador, první země na světě, která se rozhodla udělat z Bitcoinu zákonné platidlo, oznámí další mimořádně ambiciózní projekt – ve středoamerické zemi vybuduje první „bitcoinové město“ s jednoduchým, ale chytlavým názvem Bitcoin City.

Založení Bitcoin City oznámil v sobotu během právě probíhajícího salvádorského „týdne Bitcoinu“ prezident země Nayib Bukele. Město by mělo být zpočátku financováno bitcoinovými dluhopisy v hodnotě 1 miliardy dolarů. Má jít o plnohodnotné funkční město s obytnými čtvrtěmi, nákupními centry, restauracemi, přístavem a „vším kolem Bitcoinu“.

https://twitter.com/PresidenciaSV/status/1462261441956884487

Bitcoin City bude „daňovým rájem“

Pro potenciální budoucí obyvatele Bitcoin City bude atraktivní zejména fakt, že pokud jde o daně, platit se v něm bude jen 10% daň z přidané hodnoty (DPH), která se použije na zaplacení dluhopisů samosprávy a na veřejnou infrastrukturu a údržbu města. Jinak se v Bitcoin City nebudou platit žádné další daně. Z infografiky, která byla odhalena během konference, vyplývá, že 0% zdanění se bude týkat:

  • Daně z příjmu
  • Daně z kapitálových výnosů
  • Daně z nemovitosti
  • Daně ze mzdy
  • Komunální daně
  • Daně z emisí CO2

https://twitter.com/xo_recneps/status/1462276786155184130

Nayib Bukele zdůraznil, že Bitcoin City bude epicentrem digitálního a technologického vzdělávání. Bude poháněno výhradně z geotermální energie a celé místo bude udržovat standardy pro efektivní a udržitelnou veřejnou dopravu.

Bitcoin City pomůže Blockstream a Bitfinex

Na budování Bitcoin City pomůže El Salvador řadě prominentních kryptoměnových společností v čele s firmou BlockStream, za kterou stojí respektovaný Bitcoiner Adam Back, a velkou kryptoměnovou burzou Bitfinex (dceřiná společnost iFinexu, který vlastní i emitenta stablecoinu USDT firmu Tether).

CTO Bitfinex Paolo Ardoino uvedl, že burza podpoří Bitcoin City vytvořením platformy cenných papírů, která bude držet bitcoinové dluhopisy. Hlavní bezpečnostní ředitel společnosti BlockStream Samson Mao k tomu doplnil, že pro Bitfinex by tento úkol neměl být větším problémem a ve vysbírání 1 miliardy dolarů pro první bitcoinové dluhopisy nevidí problém. ,,El Salvador, Bitfinex a Blockstream společně mění historii,” doplnil Ardoino.

Další zajímavé články

Bitcoin padl od ATH o 18%! – Co nám říkají čerstvá on-chain data?

Bitcoin má za sebou nejvýznamnější aktualizaci za 4 roky – Taproot posílí zejména soukromí!

Na mé peněžence jsem si našel neznámé kryptoměny. Co mám s nimi dělat?

Zdroj: Cointelegraph

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.