Connect with us

Bitcoin

Elon Musk opět tweetoval o Bitcoinu. Zmínil i Ethereum

Zveřejněno

Elon Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z nejsledovanějších lidí na Twitteru, vizionář a podnikatel Elon Musk (Tesla, SpaceX), v průběhu posledních dnů uveřejnil nakolik tweetů, ve kterých zmínil Bitcoin a kryptoměny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Když v pátek Bloomberg zveřejnil na svém Twitteru rozhovor s Changpengem Zhaem, šéfem burzy Binance, který hovořil právě o Elonu Muskovi, šéfovi Tesly to nedalo a musel reagovat. Zhao totiž v rozhovoru přiznal, že ho překvapili aktivity Muska v souvislosti s kryptoměnou Dogecoin, ale upozornil, že Tesla nakonec nekupovala DogeCoin, ale Bitcoin (což dávalo logiku).

,,Aktivita Tesly nebyla založená direktivně jen na mém názoru. Máme nějaký Bitcoin, což je prostě méně hloupá forma likvidity než hotovost. Pro S & P500 firmu je to dost dobrodružná cesta,“ reagoval Musk, který následně doplnil:

,,Aby to bylo jasné, já nejsem investor. Já jsem inženýr. Nevlastním akcie žádné jiné firmy kromě Tesly. Avšak když se dívám na fiatové měny a negativní úrokové sazby, pouze blázen by se nedíval i někam jinam. Bitcoin je téměř taková hloupost jako fiatové peníze. Klíčové slovo je „téměř„.

Tohoto vyjádření si všiml i známý propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff, který se chytil zejména předposlední věty Elona Muska. ,,Podle Muska je Bitcoin téměř taková blbost jako fiatové peníze. Souhlasím, nicméně myslím, že Bitcoin, který je digitální fiat, je ještě větší hloupost než fiat vytištěn centrální bankou. Zlato není blbost. Jsou to reálné peníze a lepší než fiat i Bitcoin!“

Musk reagoval a Schiffa upozornil, že email, který přijde investorovi a říká mu, že vlastní nějaké zlato není totéž, jako mít zlato. ,,Peníze jsou jen data, která nám umožňují vyhnout se nepříjemnostem při změně. Tato data, stejně jako všechny ostatní, podléhají latenci a chybám. Systém (adopce) se bude vyvíjet směrem k tomu, který minimalizuje obojí.“

Šéf Tesly tímto příspěvkem naznačil, že Bitcoin, který funguje za pomoci kryptografie, může být pokrokem, který přinese méně bezchybných způsobů pro zachycení reálné hodnoty než stávající systémy, které máme – a možná ještě lepší, než mail o potvrzení, že vlastníte zlato od Schiffa .

Musk následně ještě doplnil: ,,To znamená, že Bitcoin a Ethereum se zdají být docela cenné (volný překlad).“

Musk o víkendu zmínil Bitcoin i sdílením videa, které vzniklo ještě v roce 2018 a humorným způsobem vysvětluje nejznámější kryptoměnu:

Kromě toho publikoval i „tweet“, ve kterém uvedl: ,,Slyšel jsem pomluvu, že nějaké kryptoměny kryjí americký dolar. Nebo říkali, že jsou vázány na dolar? Něco takového … “

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.