Connect with us

Ethereum

Elon Musk použil „NFT-čka“ z kolegie Bored Ape Yacht Club jako profilovku na Twitteru – co tím naznačuje?

Zveřejněno

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Miliardář Elon Musk opět „zabrnkal“ na nervy fanouškům kryptoměn a NFT, tedy nezaměnitelných tokenů – jako avatar jeho Twitter profilu totiž použil koláž více NFT z mimořádně populární sbírky Bored Apes.

CEO Tesly, SpaceX a brzy i majitel Twitteru Elon Musk si včera nastavil jako profilovou fotku obrázek se sbírkou více Bored Apes a s obrázkem NFT Bored Ape Yacht Club #5809 v úplném středu (mimochodem nejvyšší nabídka za toto NFT na OpenSea je aktuálně 111 ETH, cca 327 tisíc dolarů). Tyto obrázky, které se nabízejí jako úspěšné nezaměnitelné tokeny mají jedinečné designy a jsou od různých umělců. Na trhu s NFT tokeny jsou mimořádně žádané, jelikož NFT investoři jim připisují velkou sběratelskou vzácnost.

Tento krok Elona Muska, který má na Twitteru přes 90 milionů sledovatelů, pochopitelně způsobil v kryptoměnové komunitě velký rozruch. Někteří si tento krok Muska vysvětlili tak, že Elon NFT „trolluje“, jiní zase věří, že tím naznačil svůj zájem více se zaměřit na NFT sektor a možná mu i výrazněji pomoci skrze Twitter, který kupuje.

Michael Bouhanna, specialista na umění ze Sotheby’s, která zorganizovala již několik aukcí NFT tokenů, následně vyzval Elona Muska, aby tento avatar smazal, protože je navržen k prodeji v aukci jejich společnosti a Elon Musk si toto NFT vůbec nekoupil. ,,Elone Musku, ačkoli obdivuji tvou práci, byl bych rád, kdybyste odstranil váš pfp, který jsem vytvořil na prodej v aukci Sotheby’s. Nebo mi připiš kredit. Rád ti pošlu originální soubor mintnutý se souhlasem kupujícího.“

Musk na tuto žádost nereagoval, ale v jiném tweetu naznačil, co si možná ve skutečnosti o NFT myslí, když napsal: ,,Nevím … mně to přijde poměrně fungibilní.“

Musk tím mohl naznačit, že ačkoli se některým digitálním dílům připisuje jejich vzácnost, tím že se z nich vytvoří NFT, není problém takový digitální obrázek digitálně zkopírovat a klidně jej použít jako profilový obrázek, aniž by jej kupoval – přesně tak, jak to udělal právě on. Jde však jen o jednu z teorií, která vyhovuje spíše těm, kdo považují NFT sektor na rozdíl například od bitcoinu za hloupost. Pokud však jde o Elona Muska, lze předpokládat, že jeho názor na toto téma se bude ještě profilovat a jak je to u něj běžné, skrze Twitter pravděpodobně ještě vícekrát rozvíří na toto téma zajímavé diskuse a spekulace.

Ať už Musk chtěl novým avatarům pomoci NFT sektoru, nebo naopak ho trollovat, na kryptotrhu se to odráželo pozitivně – držitelé Apecoinu se podle údajů Cointelegraph Markets Pro těšili růstu o 20% a od momentu, kdy si Musk změnil profilovou fotku a také se prodalo více jako 10 opic z kolekce Bored Apes s tím, že minimální cena NFT z těchto NFTs se zvýšila na 10 ETH.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.