Connect with us

Bitcoin

Elon Musk tvrdí, že nikdy nikomu nedoporučoval investici do kryptoměn – proč však zmiňuje Dogecoin?

Zveřejněno

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Nejbohatší muž planety Elon Musk uvedl, že nikdy nikomu nedoporučoval investovat do kryptoměn. Mezitím však zároveň naznačil, že získá-li Twitter pod kontrolu, tak pravděpodobně podpoří širší používání kryptoměn na této platformě.

Generální ředitel Tesla a SpaceX Elon Musk během ekonomického fóra v katarské Dohá zopakoval v rozhovoru pro Bloomberg svou podporu pro meme kryptoměnu Dogecoin (DOGE), ale zvolil na jeho způsob o něco opatrnější vyjádření.

,,Mám v úmyslu osobně podporovat Dogecoin, protože znám mnoho lidí, kteří nejsou tak bohatí a povzbuzují mě, abych Dogecoin kupoval a podporoval – takže těmto lidem odpovídám,“ vysvětlil svým způsobem důvody, proč v předchozích měsících častokrát „tweetoval“ o této kryptoměně, čímž ovlivňoval její cenu.

Elon Musk následně doplnil, že většinou šlo o zaměstnance Tesla a SpaceX, kteří ho požádali, aby Dogecoin popularizoval. ,,…šlo o lidi, se kterými jsem se setkal v továrnách SpaceX nebo Tesla, kteří mě požádali, abych podpořil Dogecoin, tak jsem to udělal.“

Nejbohatší muž planety podle magazínu Forbes potvrdil, že vlastní dogecoiny, ale zdůraznil, že investici do této a ani jiné kryptoměny nikdy nikomu nedoporučoval. ,,Nikdy jsem neřekl, že lidé by měli investovat do kryptoměn,“ hájil se slovičkářením. ,,SpaceX a Tesla, a také já sám, jsme koupili nějaké bitcoiny, ale je to malé procento našich celkových hotovostních aktiv, takže tyto investice nebyly tak významné.“

Tato o něco opatrnější vyjádření Muska mohou souviset se žalobou vůči jeho osobě a také SpaceX a Tesla, která tvrdí, že Musk zmínkami o dogecoinu podporoval ponziho schéma – žaloba žádá jako kompenzaci zaplacení přes 250 miliard dolarů.

Větší podpora pro kryptoměny na Twitteru?

Elon Musk se v těchto týdnech snaží uzavřít koupi sociální sítě Twitter, přičemž v tomto týdnu jmenoval 3 věci, které se ještě musí dotáhnout do konce, aby došlo ke zdárnému obchodu.

Přiznal však, že pokud Twitter získá pod kontrolu, tak s velkou pravděpodobností podpoří širší adopci kryptoměn na této platformě. My doplňujeme, že s koupí Twitteru za 44 miliard dolarů mu má pomoci částkou 500 milionů dolarů i největší kryptoměnová burza Binance, která pochopitelně bude tlačit na to, aby si získali kryptoměny na Twitteru silnější pozici.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.