Connect with us

Kryptoměny

Elon Musk už „otravuje“ i s NFT – Tajemný odkaz na Twitteru a 500% nárůst během pár minut

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kontroverzní Elon Musk opět úřadoval v oblasti kryptoměn – tentokrát se však zaměřil na oblast NFT. Po zveřejnění jeho tajemného tweetu na Twitteru vyletěl daný NFT projekt o stovky procent během pár minut.

Elon Musk a jeho Twitter

Elon je ve světě kryptoměn (ne)populární díky jeho příspěvkům na adresu kryptoměn. Vzhledem k jeho dosahu a obrovskému počtu sledovatelů, dokáže svými příspěvky na Twitteru manipulovat celým trhem, o čemž nás během loňského roku mnohokrát přesvědčil. Nejvíce se věnoval svému oblíbenci – kryptoměně Dogecoin. Během prvních jeho tweetů byl DOGE schopen vyletět i o stovky procent. S přibývajícím počtem „manipulačních“ příspěvků však slábl jejich dosah a poslední příspěvky Elona Muska k Dogecoinu způsobily jen pár procentní nárůst.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kromě DOGE se Musk podepsal také na citelné manipulaci fundamentu celého trhu s kryptoměnami, když nejprve ohlásil velký nákup BTC společností Tesla, následně oznámil přijímání plateb v BTC, což později zrušil s odůvodněním, že Bitcoin je neekologický. To rozpoutalo vlnu paniky, která způsobovala výrazný pokles trhu.

Aktuálně se zdá, že Elon objevil nový zlatý důl, kde dokáže manipulovat lidi a vydělat si další peníze. Začal totiž propagovat NFT.

(Ne)nápadná propagace NFT

V neděli 9.1. Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil následující tweet, ve kterém zmiňoval kachní NFT, kterých vlastní 458. Toho se okamžitě chytili spekulanti, kteří našli jeden takový projekt, ve kterém měly největší peněženky počet NFT právě na hodnotě 458. To okamžitě způsobilo masivní nárůst ve stovkách procent jen během pár minut. Lidé je začali zběsile vykupovat.

Během jedné hodnoty se cena těchto NFT ze sbírky The Indifferent Duck vyšplhala z přibližně 0,2 ETH až na psychologickou hranici 1 ETH. V době největší mánie se prodávalo až 10 NFT během jedné minuty, celkově se jich prodalo jen za jediný den téměř 3500. Jak ovšem bývá zvykem, nadšení rychle opadlo a cena začala prudce klesat. Přibližně za 10 minut se propadla o 40%. Momentálně se tyto NFT prodávají na ceně od 0,37 ETH.

Tomuto rychlému poklesu výrazně pomohlo i to, že do té doby nečinné peněženky se součtem 458 začaly své NFT ve velkém vyprodávat. To samozřejmě jen urychlilo paniku na trhu.

To, zda Elon Musk byl skutečně majitelem těchto peněženek, případně si jen „testoval“ pozornost sledovatelů a svůj dosah v oblasti NFT, je sporné. Mnozí se shodují, že tyto jeho tweety o NFT budou pokračovat, protože díky jeho slepým sledovatelům má moc ovládat celé trhy, přičemž při malých NFT sbírkách v počtech pár tisíc, má jeho dosah mnohem větší moc.

Pokud vás oblast NFT zajímá, můžete se přidat do mé bezplatné Telegram skupiny, kde pravidelně přidávám zajímavosti a tipy (nejen) z oblasti NFT. Aktuálně je tam už přes 3000 lidí.

Zdroj: Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.