Connect with us

Bitcoin

Environmentalisté opět řeší těžbu Bitcoinu – žádají Bílý dům, aby zasáhl!

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Několik předních environmentálních skupin adresovalo společnou výzvu americkému Bílému domu s cílem prosadit restrikce vůči těžařům Proof of Work (PoW) kryptoměn v čele s Bitcoinem tvrdíce, že jejich činnost má negativní vliv na naši planetu.

Organizace Evironmental Working Group, Earthjustice, Greenpeace, League of Conservation Voters, Sierra Club, Friends of the Earth, Seneca Lake Guardian a Milwaukee Riverkeeper naléhají na Bílý dům a amerického prezidenta Joea Bidena, aby přijal politiku zaměřenou elektřiny a znečištění planety“ při těžbě kryptoměn.

Organizace ve společném dopise tvrdí, že těžba kryptoměn v USA poškozuje komunity vytvářením „rostoucí poptávky po elektřině získávané z fosilních paliv, ohrožuje dodavatelské řetězce poptávkou po integrovaných obvodech, vytváří značný elektronický odpad a nepomáhá přechodu na obnovitelnou energii“.

Skupina následně navrhla, aby Agentura na ochranu životního prostředí podrobila těžební společnosti těžící Bitcoin a jiné PoW kryptoměny „přísnému auditu“ v souvislosti s provozními povoleními s cílem „zmírnit škody způsobené likvidací odpadu z těžby kryptoměn ve velkých množstvích.“

Regulační Úřad pro řízení a rozpočet následně vyzvali, aby vytvořili rejstřík takových firem, kterým by vyplývala povinnost zveřejňovat data týkající se jejich zdrojů energie a objemů energie, kterou spotřebují při jejich činnosti.

Největší požadavek této skupiny však byl adresován Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) a Komisi pro komoditní futures (CFTC), které společně vyzvaly, aby ve volném překladu přiměly kryptoburzy nekotovat na svých platformách kryptoměny, které mají negativní environmentální dopad. To lze pochopit i tak, že nepřímo žádají, aby kryptoměnové burzy stáhly Bitcoin či Ethereum ze své nabídky, jelikož tyto dvě kryptoměny jsou největšími PoW kryptoměnami v oběhu.

,,Požadujeme od registrovaných burz, aby nabízely pouze digitální aktiva, jejichž transakce spotřebovávají elektřinu pod určitým standardem energetické účinnosti, což by podnítilo inovaci nebo přechod na jiné formy validace,“ tvrdí environmentální skupiny, které tímto způsobem nepřímo naznačují, že Bitcoin by měl přejít na energeticky méně náročný konsensus Proof of Stake (PoS).

K podobnému kroku nedávno vyzvala iniciativa spoluzakladatele společnosti Ripple Chrise Larsena a o tématu přechodu Bitcoinu na Proof of Work se debatovalo i na půdě Evropské unie. Z pohledu BTC komunity jde však o nesmysl, protože odchod z PoW by de facto odstranil hlavní bezpečnostní prvek celé sítě a tím pádem by důvěra v Bitcoin rapidně klesla.

Bitcoin Mining Council, asociace, která zastřešuje největší těžaře BTC převážně v Severní Americe, kteří mají pod kontrolou podle odhadů zhruba polovinu hashrate celé bitcoinové sítě, reagovala na podobné tvrzení 2. května otevřeným dopisem, ve kterém uvedla, že kritici těžby BTC jsou v některých klíčových ohledech na omylu – asociace mimo jiné upozornila, že značná část současné těžby BTC je poháněna ze zelených zdrojů a také zmínila, že těžba BTC může v některých případech dokonce snaze o zelenější budoucnost přispět – jde například o využívání přebytečného plynu u ropných vrtu, který by se jinak spálil a o využívání bioodpadu, který je spojen s ještě škodlivějším metanem.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.