Connect with us

Cardano

ETH zabijáci neuspějí, kryptoměna Ethereum bude nadále dominovat, tvrdí Zwanzger

Zveřejněno

Ethereum
Pixabay.com

Freddy Zwanzger ze společnosti Blockdeamon, která se specializuje na technologická řešení v sektoru kryptoměn, si myslí, že dominance Ethereum (ETH) v sektoru smartchainů přetrvá a takzvaní „Ethereum killeři“ neuspějí ve snaze sesadit tuto kryptoměnu z trůnu.

Freddy Zwanzger se v tomto kontextu vyjádřil během Ethereum konference EthCC v Paříži v rozhovoru pro Cointelegraph, kde uvedl, že „bude i nadále lídrem“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Samozřejmě mám na mysli první nejdůležitější platformu inteligentních smluv ( Ethereum ) a to se nezmění,“ konstatoval, přičemž za jako potenciálně označovaných „zabijáky“ Ethereum myslel konkurenční blockchainy první vrstvy jako jsou Solana, Cardano, Tezos a Polkadot .

,,Všichni killeři Ethereum z těchto dob neuspěli a vůbec nepředpokládám, že uspějí,“ doplnil.

Ve škálování ETH zaostává, situaci má vyřešit sharding

Problémem konkurenčních smartchainů je zejména to, že mají mnohem méně vývojářů a aktivních uživatelů a některé z nich jsou na tom hůře i z pohledu decentralizace. Oproti Ethereum mají však lepší škálování, rychlejší transakce a nižší poplatky.

Zwanzger proto přiznal, že škálování je věc, kterou bude muset Ethereum po přechodu na Proof of Stake konsensus ( PoS ) dořešit. V současnosti se totiž linie vývoje Ethereum změnila tak, že se upřednostnil přechod na PoS před řešením škálování, které se přesunulo na druhou vrstvu, ačkoli původně to bylo plánováno opačně.

Po úspěšném přechodu na PoS budou proto následující měsíce a roky vývoje Ethereum věnovány zejména škálování pomocí tzv. shardingu.

Vitalik Buterin, zakladatel kryptoměny Ethereum, tvrdí, že po kompletním dokončení shardingu bude Ethereum schopno transakční rychlosti až 100 000 TPS (transakcí za sekundu). Očekává se, že ETH by se ho mohlo dočkat někdy v roce 2023, což je ovšem vzhledem k tomu, že ETH ještě není ani na Proof of Stake zřejmě příliš optimistický scénář.

Sharding v podstatě rozdělí celou síť na více částí, čímž se zvýší její kapacita a propustnost transakcí. Vedle toho bude Ethereum nadále využívat i benefity řešení druhých vrstev, které zlepšují škálování této kryptoměny již dnes, ale mají určitá „omezení“ pokud jde o jejich využívání.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.