Connect with us

Ethereum

Ethereum 2.0 se spustí 1. prosince! Limit se podařilo naplnit

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Obavy nakonec nebyly na místě. Komunitě Ethereum se na poslední chvíli, 9 hodin před deadlinem, podařilo splnit vyžadovaný limit pro spuštění odpočtu do začátku nové éry této kryptoměny s označením Ethereum 2.0.

Jak jsme vás na webu Kryptonovinky informovali už několikrát, spuštění „fáze nula Ethereum 2.0“ v první prosincový den roku 2020 bylo podmíněno tím, aby se skrz depozitní smlouvu uzamklo 524 288 Etherů nejpozději do 24. listopadu, tedy sedm dní před plánovaným spuštěním nové generace této kryptoměny. Dlouhou dobu to však vypadalo tak, že se tento limit zdaleka nepodaří naplnit. V poslední den před vypršením limitu se však nakonec vše stihlo a podmínky minimum 16 384 validátorů a uzamčení 524 288 Etherů se do puntíku naplnilo.

Pro lidi, kteří takto skrz depozitní smlouvu uzamkly své Ethery to znamená, že jejich kryptoměny budou zapojeny již od 1. prosince do stakingu. Zatím však nevědí na jak dlouho se zbavili možnosti s nimi manipulovat. Předpokládá se, že to tak bude minimálně do spuštění „fáze Ethereum 2.0 s označením 1.5“, která propojí současný Ethereum mainnet s Ethereum 2.0 Beacon Chain, což je proces, který může trvat i přes dva roky. Mezitím se však tyto ethery budou úročit stakingem, což bylo pro jejich držitele zjevně dostatečně velkým lákadlem, aby se do tohoto procesu pustili.

https://twitter.com/sassal0x/status/1331058871813644288?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1331058871813644288%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Feth- 2-0-confirmed-for-dec-1-launch-just-hours-before-deadline

Naplnit vyžadovaný limit se podařilo v poslední den před „deadlinem“, kdy se skrz depozitní smlouvu uzamklo více než 200 00 ETH. Není známo, které subjekty to tak udělaly, ale s velkou pravděpodobností šlo o tzv. velryby, které disponovaly velkým množstvím etherů. Ty si pravděpodobně odkládali na poslední chvíli, protože před tím s nimi aktivně nakládali.

Portál Cointelegraph uvedl, že mnoho držitelů kryptoměny Ethereum očekává služby, které umožní zapojit se do stakingu i způsobem, při kterém budou moci vybrat své ETH dříve, než se spustí „fáze 1.5“. Článek však upozorňuje, že tyto služby budou v rukou třetích stran a proto u nich hrozí riziko potenciálního podvodu.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.