Connect with us

Ethereum

Ethereum: Budou nebo nebudou výběry ze stakingu součástí hardforku Shanghai?

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Portál CryptoSlate s odkazováním na tvrzení jednoho z vývojářů kryptoměny Ethereum (ETH) upozornil, že plánovaný hardfork Shanghai nemusí vést k odemknutí stakovaných Etherů.

Kryptoměna Ethereum (ETH) minulý čtvrtek úspěšně přešla na Proof of Stake konsensus (PoS), ale věcí, která může nadále trápit některé její investory je fakt, že mince, které se dosud uzamkly v rámci Beacon chainu (část Ethereum fungující na PoS již delší dobu umožňující staking) jsou nadále uzamčeny, jinak řečeno jejich držitelé s nimi nemohou zacházet.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento problém měl řešit hardfork Shanghai, který se prý očekává v horizontu 6 až 12 měsíců (jedná se jen o orientační údaj). Jak se však ukázalo, zatím není jisté, zda bude jeho součástí i „odemčení“ stakovaných mincí ETH, ačkoli tato informace se nacházela na webu Ethereum Foundation. Nejde přitom o malou částku, jelikož v současnosti se stakuje na Ethereum již přes 13,4 milionu ETH, což je téměř 21 miliard dolarů.

Situaci se pokusil pro CryptoSlate vysvětlit vývojář Ethereum Micah Zoltu, který vysvětlil, že o obsahu hardforku Shanghai zatím ještě není definitivně rozhodnuto a že obsah na webových stránkách je nesprávný.

Zoltu však upozornil, že i interpretace jeho dřívějších vyjádření byla nesprávná – to že uvolnění mincí zatím není součástí Shanghai hardforku totiž neznamená, že jeho součástí vůbec nebude. ,,Obsah Shanghai je v současnosti neznámý, může nebo nemusí zahrnovat výběry,” tvrdí.

Fakt, že seznam funkcí, které by měly být součástí tohoto hardforku potvrdil pro portál CryptoSlate i vývojář Trenton Van Epps, který vysvětlil, že ,,zpráva protokolu Ethereum není založena na názorech nebo prohlášeních žádného jednotlivce nebo týmu – při rozhodování o funkcích, které zahrneme do budoucích aktualizací používáme hrubý konsensus.”

Van Epps doplnil, že na seznamu toho, co je nutno udělat, resp. se plánuje, je kromě možnosti výběrů ETH ze stakingu i celá řada dalších návrhů (například funkce, která sníží poplatky za gas), ale naznačil, že zařazení výběrů ze stakingu do Shanghai hardforku je pravděpodobné, protože na tom existuje obecná shoda.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.