Connect with us

Ethereum

Ethereum: Dojde ke schválení EIP 1559 a pokud ano, tak kdy?

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V době, kdy se Ethereum potácí s problémem vysokých transakčních poplatků, v důsledku čehož se začíná dařit i konkurenčnímu centralizovanému Binance Smart Chainu, se pozornost Ethereum komunity stále více upírá k návrhu na schválení Ethereum Improvement Proposal s označením EIP 1559.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tato aktualizace na Ethereum síti, která musí být zahrnuta do hardforku, by totiž mohla mít blahodárný vliv na výšku transakčních poplatků a také by doplnila Ethereum o deflační prvek, protože poplatky za transakce by po novém nešly těžařům ETH, ale byly by „pálené“. Jinak řečeno snižoval by se počet ETH v oběhu.

Skutečnost, že by se poplatky pálily místo aby šly těžařům, se však pochopitelně nepříliš líbí právě samotným těžařům ETH, kteří tak mohou přijít o nemalou část svých zisků. I proto se ve velkém spekuluje, zda se EIP 1559 vůbec podaří bez jejich většinového souhlasu prosadit.

Čo je to Ethereum (ETH)? Kde sa dá Ethereum kúpiť?

Podle informací portálu theblockcrypto.com se koncem minulého týdne k tomuto tématu vyjádřily dva významné Ethereum pooly, které mnoho naznačily.

F2Pool, Který je v současnosti třetím největším poolem s přibližně 11% podílem na celkovém hashrate, uvedl ve svém příspěvku publikovaném v pátek 26. února, že chce „zůstat na správné straně historie“ a tak návrh EIP 1559 podpoří.

,,Dnes obecná komunita spolu s hlavními vývojáři pracujícími na Ethereum chtějí zahrnutí EIP 1559. Je důležité stát na straně uživatelů a hlavních představitelů,“ informoval F2Pool.

Největší pooly jsou zatím proti

Toto vyjádření F2Poolu přišlo jen den poté, co nejvýznamnější Ethereum pool Sparkpool s 24% podílem na hashrate zaujal opačné stanovisko, když uvedl, že je proti tomuto návrhu. Navázal tak na jeho kritiku už z úvodu měsíce, kdy řekl, že jde o loupež. ,,Proč milujeme Ethereum a Bitcoin? Protože dává perfektní vlastnická práva. EIP 1559 to zlomí. Je nám smutno, že větší část lidí zajímá jen cena,“ uvedl ještě 5. února.

SparkPool se tak přidal k Bitfly, druhému největšímu mining poolu Ethereum s přibližně 20% podílem na hashrate, který uvedl, že je proti návrhu EIP 1559 v současném stavu s odůvodněním, že ohrožuje samotnou existenci Ethereum. Kromě Sparkpoolu a Bitfly je proti EIP 1599 i několik menších poolů. Dohromady tak v současnosti disponují více než 50% celkového hashrate.

Neschválené EIP 1599 rizikem pro cenu?

,,Pokud by nebyl návrh schválen, pravděpodobně by to mělo krátkodobý negativní dopad na cenu Ethereum, protože držitelé Ethereum očekávají, že EIP 1559 přijde. Nepříznivá cenová akce může spustit sekvenci událostí vedoucích k dalšímu snižování podílu na decentralizovaných a centralizovaných trzích. Konec konců to může mít dopad i na těžaře, protože jejich výnosy jsou závislé na ceně Ethereum,“ upozornil na riziko neprosazení návrhu F2Pool, který je však optimistou a myslí si, že nakonec projde.

Analytici se domnívají, že ačkoli může být prosazení EIP 1559 komplikované, nakonec dojde ke shodě a rozdělení sítě na dvě kryptoměny nehrozí. EIP 1559 je totiž motivováno z velké části komunitou, která využívá defi projekty postavené na Ethereum. A ti by určitě neměli motivaci přejít na fork Ethereum, ale zůstaly by na síti, která schválí EIP 1599. Těžaři by tedy ochudili sami sebe.

Mnohem větší otazník je však budoucnost Ethereum po kompletním přechodu na Proof of Stake. Tehdy budou těžaři už totiž definitivně vyřazeni ze hry. Nuž a nejde o malé peníze. Jen v únoru vydělali Ethereum těžaři 600 milionů dolarů.

No a datum možného prosazení EIP 1559? Mluví se o létě, pravděpodobně červenci, což je cca pololetí od posledního hardforku s názvem Berlin.

zdroj: theblockcrypto.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.