Connect with us

Ethereum

Ethereum (ETH) opět blíže k PoS – chystá se spustit testnet Ropsten

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Ethereum učiní brzy další krok směřující k přechodu ETH na její novou generaci označovanou také jako „Ethereum 2.0“ – tedy k přechodu z Proof of Work konsensu na Proof of Stake.

Jak informoval portál DeCrypt vývojáři Ethereum dosáhnou dalšího milníku na této cestě spuštěním veřejné testovací sítě Ropsten, které je naplánováno na 8. června. Konfigurační kód pro inovaci testovací sítě byl v pondělí publikován vývojářem Ethereum DevOps Parathim Jayanathim v úložišti eth-clients Girub.

Minulý měsíc vývojáři Ethereum pracující na „merge“, tedy sloučení „ETH1“ (PoW) s „ETH2“ (PoS), začali testovat tento přechod pomocí shadow forku. O dva dny později však přední ET vývojář Tim Beiko oznámil, že definitivní přechod Ethereum na PoS konsensus byl odložen až na druhou polovinu roku. ,,Nebude to červen, ale pravděpodobně o pár měsíců později. Zatím nemáme pevný plán, ale určitě jsme v poslední kapitole přechodu z Proof of Work na Ethereum,“ informoval na Twitteru.

Po přechodu z Proof of Work (PoW) již nebude Ethereum závislé na práci těžařů, kteří zabezpečují síť řešením složitých matematických „hádanek“ a naopak síť budou zajišťovat validátoři skrz staking jak je to běžné u Proof of Stake (PoS) kryptoměn. Rozdíly mezi Proof of Work a Proof of Stake kryptoměnami jsme popsali v tomto článku.

S přechodem na Proof of Stake se očekává, že u blockchainu Ethereum se drasticky sníží množství spotřebované energie, ale PoS má i své kritiky, kteří varují, že bude vést k větší centralizaci a menší bezpečnosti této kryptoměny, než při konsenzu PoW, na kterém bude z velkých kryptoměn fungovat prakticky už jen Bitcoin.

Během testování přechodu z PoW na PoS bude aktivní i bounty program pro „bílé hackery“ resp. „lovce odměn“ za odhalení jakýchkoli zranitelných míst v kódu – vydělat si budou moci podle vážnosti odhalené chyby až do 250 000 dolarů v ETH nebo stablecoinu DAI. V době přechodu na mainnet by se tato odměna měla zdvojnásobit na 500 000 dolarů.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.