Connect with us

Ethereum

Ethereum je připraveno na PoS – finalizován byl i poslední shadow fork

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Pár dní před přechodem Ethereum na Proof of Stake konsensus se vývojářům této kryptoměny podařilo dokončit proces se všemi plánovanými „shadow forky“, které měly této události předcházet.

Shadow forks, respektive šédé forky nebo stínové forky, pomáhají developerům při zátěžovém testu synchronizace přechodu na PoS. První shadow fork byl implementován 11. dubna a po něm následovalo několik dalších. Po zhruba 6 měsících společnost Ethereum Nethermind o víkendu potvrdila, že přechod v Mainnet-Shadowfork-13 – posledním shadow forku před ostrým přechodem na PoS, byl úspěšně dokončen, což signalizuje naprostou připravenost Ethereum na finální migraci.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Testnet umožnil vývojářům Ethereum mimo jiné procvičit provozování uzlů, nasazování kontraktů a testování infrastruktury. Výsledkem je, že stínové forky umožňují vývojářům posoudit důsledky aktualizací sítě dříve, než k nim dojde,” vysvětluje cointelegraph.

Zhruba 3 dny před plánovaným merge (15. září) se podle dat Ethernodes.org stále nesynchronizovalo s nejnovějším sofwarem zhruba 15,2 % provozovatelů uzlů. Ti, kteří tak neučiní, uvíznou v nekompatibilním řetězci podle starých pravidel a nebudou moci posílat Ethery a ani fungovat v síti po finálním sloučení.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.