Connect with us

Ethereum

Ethereum oddálilo difficulty bomb – testnet Sepolia je připraven, vzkazují vývojáři

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Core vývojář kryptoměny Ethereum Tim Beiko a vývojář Ethereum ekosystému Nethermind oznámili, že tzv. „difficulty bomba“ byla úspěšně odložena.

Hard fork s názvem Grey Glacier, který oddaluje spuštění tzv. Glacier difficulty bomb na Ethereum, byl ve čtvrtek bez problémů spuštěn. Vývojáři zároveň informovali, že testnet Sepolia je nastaven na to, aby na něm již v nejbližších dnech mohla proběhnout zkušební verze merge (sloučení) s beacon chainem (část ETH již fungující na proof of stake ). Půjde zřejmě o jednu z posledních zkoušek před ostrým sloučením současného Ethereum s Ethereum na Proof of Stake konsensu, čímž druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace přejde na zcela nový konsensus (plánováno je to již od roku 2015).

Zmiňovaná difficulty bomb je mechanismus zaveden k postupnému odrazování těžařů Ethereum (ETH) od Proof of Work těžby této kryptoměny – jejím cílem je tedy motivovat vývojáře Ethehreum k co nejdřívějšímu přechodu na Proof of Stake .

V době, kdy ještě Ethereum na tento přechod není připraveno, však třeba difficulty bomb oddálit, protože v opačném případě by se mohlo Ethereum výrazně zpomalit, jelikož tento nástroj by prodlužoval časy bloků a dával těžařům nižší odměny. Stejně tak by výrazně zkomplikoval spolupráci vývojářů kvůli postupnému zpomalování vytváření nových bloků.

Odkládání difficulty bomb není v případě Ethereum zcela novou věcí. Předchozí hardfork Arrow Glacier se udál v prosinci 2021 a odložil tuto událost na polovinu roku 2022.

Datum ostrého přechodu na PoS je nejistý

Pokud jde o testnet Sepolia a zkoušku sloučení Ethehreum s PoS beacon chainem, core -developer Tim Beiko doplnil: „Po letech prací na tom, abychom Ethereum přenesli na proof of stake, jsme nyní v konečné fázi testování – nasazení testovací sítě! Jelikož Rospsten (předešlý testnet) již přešel na PoS a shadow forky, Sepolia je připravena ke sloučení. Po Sepolii bude třeba před přechodem na mainnet sloučit už jen Georli / Prater .“

Inu a kdy tedy Ethereum přejde na Proof of Stake? Častokrát se opakovalo tvrzení, že by k němu mohlo dojít na mainnetu (hlavní síti Ethereum ) již koncem srpna, ale na webové stránce Ethereum Foundation se uvádí třetí respektive čtvrtý kvartál 2022. Pevné datum dosud nebylo stanoveno.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.