Connect with us

Ethereum

Ethereum posílilo o 14% – PoS bylo aktivováno na posledním testnetu před přechodem na PoS!

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Cena kryptoměny Ethereum (ETH) během předchozích 24 hodin posílila o přibližně 14% – přispěla k tomu kombinace pozitivní nálady na globálních trzích po včerejším zveřejnění indexu spotřebitelských cen v USA a aktivování PoS u posledního testnetu před ostrým přechodem ETH na konsenzus Proof of Stake (PoS).

Aktivování PoS na testnetu Georli je posledním krokem, který bylo nutné provést před tím, než developeři ETH naberou odvahu a spustí proces sloučení (merge) současného Ethereum na Proof of Work konsensu (PoW) s beacon chainem, který již funguje na PoS. Před Georli byl začátkem léta realizován podobný proces u testnetů Ropsten a začátkem července i u Sepolia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sloučení sítí v rámci testnetu Georli bylo ohlášeno koncem července a probíhalo ve dvou fázích. Ta první začala aktualizací s názvem Bellatrix 4. srpna, přičemž ke druhému kroku – spuštění aktualizace s názvem Paříž, došlo dnes na bloku 10 790 000.

Testnet Georli je prostředí, v jehož rámci mohou vývojáři Webu3 testovat své blockchainové aplikace Ethereum na Proof of Stake konsensu, aniž by hrozila finanční škoda. Jinak řečeno, jak již z daného pojmu vyplývá, developeři Dapps mohou ověřit, zda jejich aplikace fungují, aniž by museli mít obavy ze ztráty finančních prostředků.

V čem je testnet Georli odlišný?

Georli se od předchozích testnetů Ropsten a Sepolia liší v tom, že ty předešlé fungovaly spíše na základě konsensuálního algoritmu důkazu o autoritě (ProA of authority – PoA), než jako Proof of Work (PoW). Odlišuje se také v tom, že operátoři uzlů museli aktualizovat klienty na úrovni konsensuální i exekuční vrstvy současně a ne pouze na jedné z nich.

Pokud jde o samotnou aktivaci PoS na Georli Christine Kim z Galaxy Digital upozornila, že jeden z klientů mohl mít při spuštění merge problémy a že míra účastí operátorů klesala. Přesto je však optimistická. ,,Došlo k úspěšnému sloučení – řetězec se dokončil. Samozřejmě míra účasti klesla a zdá se, že mohl nastat problém s jedním z klientů, ale sloučení fungovalo. Pravděpodobně uvidíme menší problémy, jako je tento, i při upgrade na mainnetu, ale důležité je, že sloučení fungovalo.“

Předběžné datum 19. září

Očekává se, že Georli bude poslední zkouškou před ostrým přechodem ETH na Proof of Stake, přičemž stále platí, že předpokládaným datem finálního merge (sloučení) je 19. září. Situaci by mohly změnit objevené chyby v rámci Georli testnetu, který v následujících dnech až týdnech bude sloužit právě k tomuto účelu. O datu přechodu ETH na PoS mainnet se však bude mluvit i během plánovaného čtvrtečního online mítinku core developerů ETH.

S přechodem Ethereum na PoS stoupá i zájem investorů o tuto kryptoměnu, což potvrdila i nedávná čísla kryptofondů, která zaznamenala v případě ETH fondů již sedmý kladný týden v řadě. Během probíhající kryptozimy je však sporné, zda se jedná pouze o dočasnou investiční spekulaci na způsob „kup spekulaci, prodej novinku“ (buy rumors, sell news), nebo o dlouhodobou investici do druhé největší kryptoměny před jejím historickým okamžikem.

Zdroj:decrypt.co,cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.