Connect with us

Ethereum

Ethereum spálilo od příchodu EIP 1559 již 100 milionů dolarů

Zveřejněno

Ethereum
Pixabay.com

Dlouho očekávaná aktualizace sítě Ethereum s označením EIP 1559, která byla součástí hardforku London z 5. srpna, už má na svědomí spálení Etherů (ETH) v hodnotě přes 100 milionů dolarů.

Aktualizace EIP 1559 výrazně změnila nakládání s transakčními poplatky v síti Ethereum. Ty se od její implementace přestali přesouvat na adresy těžařů, ale místo toho se pálí – jinak řečeno ničí se.

Podle dat Etherchain.org/burn se od onoho okamžiku stihlo spálit již 36 140.3 ETH (v době psaní článku), což je při současné ceně této kryptoměny přibližně 112 milionů dolarů. Uvedený portál zároveň informuje, že za posledních 24 hodin se v průměru za minutu spálí 3,4 ETH.

Atraktivnější pro investory?

Implementace pálení mincí posílila popularitu této kryptoměny, což je patrné i z její rostoucí ceny. Pálení mincí ETH, které ovlivňuje pomalejší inflaci této kryptoměny, už dříve označila společnost Grayscale za důležitý fundament, který může k této kryptoměně přilákat více institucionálních investorů.

Populární investor Raoul Pal z Real Vision minulý týden po hardforku London konstatoval, že díky EIP 1559 je Ethereum ještě lákavější na investici. Poukázal na skutečnost, že stále více ETH se uzamyká ve smart kontraktech a defi, velké množství ETH opouští burzy (už je na nich jen cca 13% celkové nabídky ETH v oběhu) a stále více ETH je zamčených na neurčitou dobu v stakingu. Nuže a k tomu ještě teď přišel prvek, který další ETH ničí, čímž se zpomaluje inflace. Při souhře těchto okolností se celková nabídka ETH, která je k dispozici pro prodej výrazně zmenšuje, což vyvolává tlak na růst ceny.

Raoul Pal vedle toho očekává, že po úspěšném hardforku London množství lidí přistoupí k rozhodnutí uzamknout své mince ve stakingu a počkat, dokud Ethereum úspěšně emigruje na Proof of stake konsensus (uzamčené mince ve stakingu nebude možné vybrat dříve, než po přechodu na PoS) a doplnil: ,,Exponenciální poptávka a fixovaná nabídka se rovná exponenciálnímu nárůstu cen. Je to jedno z nejlepších nastavení, jaké jsem kdy viděl. „

Příchodem EIP 1559 se zpomalila inflace Ethereum, ale někteří analytici upozorňují, že po přechodu Ethereum na proof of Stake může za určitých okolností zcela zastavit, dokonce teoreticky může počet Etherů z oběhu v určitých obdobích i ubývat. Vše bude záviset na tom, kolik ETH bude uzamčených v rámci stakingu a jaká bude výše transakčních poplatků, za které budou ETH pálit.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.