Connect with us

Kryptoměny

eToro radí Facebooku: Neřešte Libru, využijte stablecoiny třetích stran

Zveřejněno

facebook-coin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z největších brokerů na světě a zároveň zřejmě nejvíce crypto-friendly broker eToro má vlastní tým, který se zabývá studováním potenciálu blockchain technologií a kryptoměn. Tento tým se nejnověji vyjádřil na adresu připravované kryptoměny Facebooku Libra.

Analytici z EtoroX Labs věří, že projekt Facebooku nabízí průkopnickou příležitost na změnu způsobu fungování finančních služeb po celém světě, ale Facebook musí změnit svou strategii, aby dosáhl úspěchu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Upozorňují na zjevnou skutečnost, že Facebook v současnosti trpí výraznou nedůvěrou a velkým opozičním tlakem ze strany amerických politiků. Zástupci eToro si přesto myslí, že je stále za co bojovat, protože zavedení platební sítě typu peer-to-peer, by mohlo výrazně zlepšit finanční začlenění po celém světě.

Podle eToro by bylo možným řešením pro Facebook upuštění od myšlenky budovat vlastní kryptoměnu Libra, která by byla vázána na koš fiatových měn. Namísto toho by Facebook mohl využít již existující stablecoiny, které jsou taktéž kryté fiatovými měny. Zbavil by se tak části odpovědnosti a zapojil by do projektu třetí strany.

Výhodou tohoto řešení by podle eToro bylo i to, že Facebook by se mohl plně soustředit na budování své infrastruktury peněženky Calibra, aby byla dokonale připravena k použití pro 2,7 miliardy potenciálních zákazníků, kteří v současnosti využívají sociální sítě Facebook, Instagram či WhatsApp.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.