Connect with us

Bitcoin

Fear & Greed Index se blíží maximálním hodnotám. Co to znamená pro Bitcoin?

Zveřejněno

cfgi-cover
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už déle jsme se nepodívali na známý analytický nástroj Fear & Greed Index, který dokáže relativně přesně vyjadřovat aktuální náladu na trhu s kryptoměnami. V současnosti je již na hodnotě 77 ze 100 a blíží se historickým maximům.

Index sestává z hodnocení dílčích vstupů. Z 25% zohledňuje volatilitu na trhu, z 25% tržní objemy, z 15% dění na sociálních sítích, z 15% průzkumy, z 10% dominanci Bitcoinu na trhu az 10% aktuální trendy vyhledávání kryptoměn na Google a dalších významných vyhledávačích.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

cfgi

Crypto Fear and Greed Index (CFGI) se ukázal v minulosti jako vhodná pomůcka pro předvídání nejbližšího cenového vývoje Bitcoinu. Pokud si však myslíte, že čím je sentiment na trhu lepší, tím je pravděpodobnost růstu ceny vyšší, můžete být na omylu.

Funguje to totiž většinou přesně naopak. Když se index blíží k maximálním hodnotám, je velká pravděpodobnost, že na trhu je již taková „chamtivá nálada“, že se blíží propad ceny. Naopak když na trhu převládá strach, může to být ideální šance na nákup „za levně“.

Důkazem jsou zejména data z historie. Například v březnu 2020 po velkém propadu ceny Bitocinu byl index jen na 11 bodech ze 100, což znamená, že na trhu byl obrovský strach. Pokud byste však tehdy nakupovali, udělali byste opravdu výborně a teď byste byli v krásném plusu. Naopak když byl index na svých maximech 99 bodech ze 100 v červnu 2019 následně došlo k masivnímu propadu propadu ceny ze 14 tisíc dolarů.

V současnosti má index ještě nějaký prostor pro růst, ale čím bude hodnota blíže 100, tím je pravděpodobnost toho, že přijde očekávaná korekce ceny, větší. Tento index pochopitelně není kouzelný, ale je dobré ho sledovat, vedle dalších informacích, které zohledňuje při investiční strategii.

Tak či onak, z dlouhodobého hlediska se nejvíce vyplácí pravidelné nakupování za stejnou částku například jednou za měsíc. Pokud byste tak dělali od doby kdy Bitcoin dosáhl hodnoty 20 tisíc dolarů až do dnes, byli byste dnes v plusu více než 60% a to přesto, že Bitcoin je daleko od svých historických maxim. Vaše průměrná nákupní cena by byla totiž výrazně nižší, než je ta aktuální.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.