Connect with us

Bitcoin

FED vystřelil cenu Bitcoinu o více než 10%, ale nakonec se zhroutil

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin zjevně velmi citlivě reaguje na dění ve světové ekonomice a v současné době obrovské nejistoty související s koronavirem je to patrnější, než kdykoliv předtím.

Důkazem toho je i výstřel ceny Bitcoinu o více než 10% poté, co americký FED snížil úrokovou sazbu na nulu, což znamená, že banky nemusí platit nic za to, aby si půjčily peníze od centrální banky. Centrální banka USA zároveň vyhlásila program kvantitativního uvolňování ve výši 700 miliard dolarů, přičemž ke krátkodobé likviditě, kterou minulý týden vložila na repo trh přidala 1,5 bilionu dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stalo se tak jen krátce poté, co Evropská centrální banka oznámila podobný program kvantitativního uvolňování a poté, co Bank of England a Bank of Canada také snížily své úrokové sazby s cílem chránit trhy před potenciální recesí způsobenou karanténou pro virus COVID-19.

Jak píšeme již výše, Bitcoin reagoval na oznámení FED-u výrazným růstem. Za čtyřicet minut  od oznámení se zvýšil z ceny 5 150 dolarů na 5 950 dolarů, což představovalo až 15% zisk. Cena se následně rychle vrátila na přibližně 5 500 USD, protože mnozí investoři likvidovali své pozice z očekávání dalších ztrát.

Bitcoin svůj růst však vůbec neudržel a zdá se, že další negativní zprávy související s koronavirem ho poslali ještě níže, než byl před 24 hodinami. Aktuálně se obchoduje pod cenou 4700 dolarů, což je o 13% méně než před 24 hodinami.

Doporučujeme vám, abyste v žádném případě neinvestovali více, než si můžete dovolit ztratit. Bitcoin je aktuálně mimořádně volatilní a nepředvídatelný.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.