Connect with us

Bitcoin

Fidelity Digital Assets: Současný cyklus Bitcoinu zdaleka neskončil

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Dceřiná společnost amerického správcovského giganta Fidelity Investments spravujícího 4,2 bilionu dolarů, na kryptoměny zaměřená Fidelity Digital Assets, publikovala své aktuální názory na vývoj kryptoměnového trhu.

Fidelity Digial Assets ve výroční zprávě shrnula několik svých postřehů ke kryptoměnám, přičemž poukázala zejména na chování bitcoinových těžařů, které naznačuje, že dobré časy pro Bitcoin zdaleka neskončily.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Jelikož těžaři bitcoinu mají největší finanční motivaci na to, aby co nejlépe odhadli přijetí a hodnotu Bitcoinu, současný bitcoinový cyklus ani zdaleka neskončil, protože investice těžařů jsou „na dlouhou trať“.

Fidelity tím poukazuje na skutečnost, že těžaři BTC se dokázali vzpamatovat i z loňského květnového propadu hashrate po zákazu těžby v Číně a po necelém pololetí dohnaly ztracená čísla. Hashrate, tedy celková výpočetní síla vynaložená na těžbu BTC, je opět na historických maximech, což jen podtrhuje důvěru minerů v dlouhodobý růst ceny BTC. Potvrzují to i onchain data analytické platformy Glassnode, která včera uvedla:

,,Bitcoin hashrate dosáhl 183 exahashů, nové ATH. Po propadu o 54% v květnu 2021 v důsledku zákazu těžby v Číně, se mining rigy těžařů vrátily do provozu a bezpečnost sítě od července stoupla o 117%.“

Pozice těžařů je oproti běžným investorům odlišná

Těžaři BTC, jak to naznačila i společnost Fidelity, mají na rozdíl od běžných bitcoinových investorů mnohem náročnější roli. Kromě toho, že musí správně vyhodnocovat zda je aktuálně správný čas na koupi nebo prodej BTC, musí zároveň průběžně platit nemalé účty za spotřebu energie a dělat investice do nové infrastruktury. Jinak řečeno mají velké nákladové položky.

Přesto v současnosti nejen že generují největší hashrate v historii (ačkoli cena BTC je o více než 30% od ATH), ale také akumulují významné množství BTC (neprodávají to co vytěžili). Jejich masivní akumulace začala poté, co BTC vytvořil listopadové ATH. Podle dat CryptoQuant mají pod kontrolou téměř 1,9 milionu BTC, což je nejvyšší číslo od konce roku 2020, po kterém přišlo výrazné posilování ceny BTC v prvních měsících roku 2021.

Bitcoin si adoptují další státy

Fidelity Digital Assets se kromě těžařů BTC rozhodla vyjádřit i k jiným tématům spojeným s Bitcoinem. Například očekává, že adopce Bitcoinu stoupne i u jiných zemí a středoamerický El Salvador už v budoucnu nebude jedinou „bitcoinovou zemí“.

,,Ve hře je teorie her o velmi vysokých sázkách, podle které pokud se adopce bitcoinů zvýší, země, které si dnes zajistí nějaké bitcoiny budou na tom lépe z hlediska konkurenceschopnosti než jejich vrstevníci. Proto bychom nebyli překvapeni kdybychom viděli, že jiné suverénní národní státy získají bitcoiny v roce 2022 a možná dokonce uvidíme, že nějakou akvizici udělá i centrální banka.”

Fidelity také konstatovala, že kryptotrhu v roce 2022 pomohou i lepší regulace a ještě lepší produkty. ,,Přinesou větší část ze stovek bilionů tradičních aktiv do ekosystému digitálních aktiv. V kombinaci s chováním těžařů Bitcoinu by to mohlo prodloužit cyklus a posunout BTC na nová cenová maxima.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.