Connect with us

Kryptoměny

 Fidelity podala další dvě žádosti o ETF – jde však jinou cestou

Zveřejněno

metaverse
Zdroj: pexels.com

Společnost Fidelity Digital Assets byla poslední v pořadí, jejíž Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zamítla její žádost o spotové Bitcoiny ETF. Na americkém trhu tak nadále spotové ETF na největší kryptoměnu absentuje.

Fidelity Digital Assets, dcera velkého správcovského giganta Fidelity, se této informaci rozhodně nepotěšila, ale kryptoměnových ambicí se nevzdává. Podle nejnovějších informací předložila SEC dvě nové žádosti o ETF – tentokrát se však netýkají Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Žádá o schválení dvou ETF

Fidelity konkrétně požádala SEC, aby jí povolila fondy s názvy Fidelity Industry and Digital Payments ETF a Fidelity Metaverse ETF. Ani jedno z těchto ETF by však nebylo přímo vázáno na kryptoměny a jejich cenu. Naopak sledovaly by jen výkonnost společností, které se specializují na kryptoměny nebo na téma metaverse.

Pokud jde o Fidelity Industry and Digital Payments, výkonnost tohoto ETF by byla závislá na tom, jak se bude dařit společnostem působícím v oblasti těžby kryptoměn, obchodování s kryptoměnami, kryptoburzám, blockchainovým technologickým firmám či zpracovatelům digitálních plateb.

V případě Fidelity Metaverse ETF by zase šlo o investiční produkt zaměřený na výkonnost firem v oblasti výpočetního hardwaru, digitální infrastruktury, designu, inženýrského softwaru, herních technologií, vývojářů webu, technologií smartphonů a jiných nositelných zařízení. Pod tímto dlouhým seznamem je však třeba si v jednoduchosti představit firmy, které mají co říci v oblasti metaverse – tedy virtuálního světa. Tedy zejména Meta, Apple či Microsoft.

Portál Cointelegraph doplňuje, že SEC má aktuálně na stole kolem 40 žádostí o různé ETF, které jsou spojeny s kryptoměnami. Zatímco ty, které jsou vázány přímo na kryptoměny, tzn. především žádosti o spotové Bitcoiny ETF, mají malou naději na schválení, taková hybridní řešení, která sledují pouze výkonnosti firem, které podnikají i v oblasti kryptoměn nebo metaverse, jsou mnohem nadějnější.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.