Connect with us

Bitcoin

Fidelity rozběhla proces schvalování žádostí o Bitcoin ETF

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Další společností, která spustila odpočet v rámci své žádosti o Bitcoin ETF je Wise Origin, bitcoinový fond, za kterým stojí správcovský gigant Fidelity. Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) má nyní 45 dní na to, aby uvedla první verdikt.

Začátek procesu schvalování žádosti Wise Origin odstartovala burza CBOE BZX, která vyplnila formulář 19b-4, ve kterém se označila jako správce tohoto potenciálního ETF.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Žádost od Wise Origin je tak již čtvrtou, kterou SEC posuzuje. Proces postupně odstartovaly společnosti VanEck, Kryptoin a Wisdom Tree. V případě žádosti VanEck už SEC využila právo odložit verdikt o dalších 45 dní, přičemž nejblíže se k ní vyjádří nejpozději do 17. června. SEC však může verdikt odkládat až 240 dní, což znamená, že VanEck se to dozví definitivně nejpozději v říjnu 2021 a žádosti Kryptoin a Wisdom Teee možná ještě později.

O Bitcoin ETF má zájem oficiálně už devět amerických firem. Patří sem i NYDIG, Galaxy Digital, Valkyrie či SkyBridge Capital.

Největší naději na schválení

Odborníci předpokládají, že v roce 2021 je pravděpodobnost schválení prvního Bitcoinu ETF v USA mnohem větší, než v minulosti, kdy SEC všechny žádosti zamítla s odůvodněním, že trh je snadno manipulovatelný. Schválení nyní nahrává výraznější zájem institucí, první banky, které nabízejí kryptoslužby či už úspěšně fungující Bitcoin ETF v sousední Kanadě. Nemluvě o tom, že šéfem SEC se stal Gary Gensler, který nejednou naznačil své sympatie k BTC.

Anthony Scaramucci ze SkyBridge Capital se domnívá, že SEC buď schválí hned několik žádostí o Bitcoin ETF zároveň, nebo všechny odmítne. Mezi jednotlivými podáními totiž mnoho rozdílů není a všechny podle něj splňují požadavky, které jsou vyžadovány z pohledu regulátora.

zdroj: coindesk.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.