Connect with us

Kryptoměny

Firma Yuga Labs čelí žalobě – prý uměle nafukovala cenu NFT kolekce BAYC a tokenu APE

Zveřejněno

bored ape yacht club bayc
Zdroj: Unsplash.com

Právnická firma Scott+Scott podala hromadnou žalobu na společnost Yuga Labs, která stojí za populární NFT kolekcí Bored Ape Yacht Club (BAYC) a s ní spojenou kryptoměnou ApeCoin (APE).

Právníci Scott+Scott v žalobě podané dne 21. července tvrdí, že Yuga Labs využila různých celebrit k propagaci a nafouknutí ceny NFT série BAYC a také tokenu APE s tím, že podporovala „vyhlídky dalšího výrazného růstu ceny těchto aktiv nic netušícím investorům.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Jakmile bylo odhaleno, že propagovaný růst byl výhradně závislý na pokračující propagaci na rozdíl od skutečných užitkových nebo podkladových technologií, zůstal retailovým investorům jen token, který ztratil více než 87% ze své nafouknuté hodnoty ze dne 28. dubna 2022,“ tvrdí žalující , která vyzývá investory, kteří mají pocit, že byli ze strany Yuga Labs podvedeni, aby se přidali k hromadné žalobě.

Poznámka: Cena APE dosáhla historického maxima na úrovni 26,70 USD, ale v současnosti stojí jen 6 dolarů 12 centů. Nejnižší cena (Floor price) tokenů z NFT kolekce BAYC je aktuálně 87 ETH, zatímco v době největšího šílenství byla na úrovni 151,5 ETH.

Úspěch žaloby Scott+Scott je velmi sporný, jelikož by soudu musela dokázat několik obtížně prokazatelných faktů. Například by museli prokázat, že Yuga Labs a celebrity nezveřejnily informace o placené spolupráci, jak to vyplývá ze zákona. Také by museli předložit důkazy o tom, že Yuga Labs úmyslně „pumpovali“ cenu vzhůru a pak ji dumpli či to, že tokeny APE jsou cennými papíry.

Přesvědčit o tom soud by bylo velmi náročné, protože samotný ApeCcoin vznikl ne přímo z díla Yuga Labs, ale skrze ApeCoin DAO, tedy decentralizovanou autonomní organizaci za ní stojící. YugaLabs si tento token mediálně „adoptovali“ až poté, co byl přijat komunitou.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.