Connect with us

Bitcoin

Firmy mohou mít o důvod víc koupit si BTC – změní se účetní pravidla

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Generální manažer největšího institucionálního držitele bitcoinů mezi veřejně obchodovanými společnostmi Michael Saylor z firmy Microstrategy oznámil na Twitteru pozitivní vývoj týkající se účetních pravidel pro držení bitocinů na rozvahách amerických společností.

V souladu se současnými pokyny FASB, které jsou zdrojem směrodatných obecně uznávaných účetních zásad (GAAP) musí společnosti ve svých rozvahách vykazovat digitální aktiva, jako jsou například bitcoiny, jako „nehmotná aktiva“. Důvodem této klasifikace je to, že kryptoměny nesplňují dohodnutou definici „hotovosti a jejích peněžních ekvivalentů, finančních aktiv nebo zásob.”

V praxi to znamená především to, že pokud si americká společnost koupí bitcoiny nebo jiné kryptoměny na svou rozvahu, musí je oceňovat v účetnictví na základě aktuální tržní hodnoty a ne ceny, za kterou je nabylo a to bez ohledu na to, zda tato aktiva drží nadále, nebo je prodává. Zjednodušeně řečeno, pokud firma nakoupila BTC za 60 tisíc dolarů a jeho současná cena je 30 tisíc dolarů, musí účtovat „ztrátu ze snížení hodnoty“ navzdory tomu, že tento BTC neprodala, čili žádná ztráta nebyla realizována.

Michael Salyor však včera na Twitteru upozornil, že v této věci by mohla nastat změna. Informoval totiž, že na středečním zasedání FASB se hlasovalo o revizi kryptoměnového účetnictví a ačkoli výsledky ještě nebyly oficiálně zveřejněny na stránkách FASB, Saylor jako divák živého přenosu oznámil, že hlasování proběhlo v poměru 7:0 ve prospěch kryptoměn – jinak řečeno tento způsob účtování kryptoměn by se měl změnit.

,,To je úžasné. O krok blíže k tomu, aby se firmám usnadnilo vlastnit bitcoiny na rozvaze a účtovat je přesvědčivým způsobem,“ reagoval na informace od Saylora marketingový ředitel burzy Kraken Dan Held.

Konkrétním příkladem současného problémového řešení účtování kryptoměn na rozvaze je situace společnosti Townsquare Media z New Yorku, která musela vykázat účetní ztrátu ze snížení hodnoty držených kryptoměn za první kvartál 2022 v částce 400 000 USD a to navzdory tomu, že v poslední den. 31. března) dokázala prodat svoji pozici v bitcoinu se ziskem 1,2 milionů dolarů.

I společnosti Tesla a Microstrategy musely v hospodářských výsledcích hlásit ztráty ze snížení hodnoty svých BTC ačkoli ve skutečnosti byly jejich pozice mezitím v zelených číslech.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.