Connect with us

Bitcoin

Gigant BlackRock oznámil „bitcoinovou“ spolupráci s Coinbase – akcie COIN stouply o desítky procent!

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Největší správcovský gigant na světě společnost BlackRock Inc. uzavřela partnerství s největší kryptoměnovou burzou v USA Coinbase (COIN) s cílem usnadnit jejím institucionálním investorům správu a obchodování s Bitcoinem (BTC).

Oznámení o spolupráci s BlackRock Inc. přišlo pro krypto burzu Coinbase v příhodnou dobu, jelikož akcie této firmy po medializaci zpráv o jejím vyšetřování Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) z důvodu, že údajně zalistovala na své obchodní platformě neregistrované cenné papíry, klesly 26. července až o 21 %. V době psaní článku jsou však již výrazně vyšší, jelikož za posledních 5 dní zejména díky této velké spolupráci s BlackRockem posílily o 52%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z informací Bloombergu vyplývá, že investici do Bitcoinu skrze Coinbase budou moci realizovat klienti BlackRock skrze její specializovaný investiční systém Alladin, který slouží také pro investice do akcií či dluhopisů. Stejně tak je zřejmé, že partnerství se zatím týká výhradně bitcoinu a nikoli jiných kryptoměn.

https://twitter.com/coinbase/status/1555161624322998273

Rozhodnutí BlackRock jako velkého giganta ze světa financí je obecně považováno za významný institucionální krok vpřed vůči nově vznikajícímu trhu. BlackRock přitom koketoval s kryptoměnami už déle, ale názory CEO společnosti Larryho Finka na Bitcoin se často měnily. Naposledy když mluvil o kryptoměnách, poukazoval zejména na význam stablecoinů, což vedlo k tomu, že společnost BlackRock investovala do fiirmy Circle, emitenta stablecoinu USDC.

Skutečnost, že BlackRock se zatím rozhodl jen pro Bitcoin, může mít odůvodnění i v regulační politice v USA. Analytik Opepenheimer & Co. Owen Lau totiž uvedl, že ve Washingtonu DC obecně převládá názor, že Bitcoin je komodita (tvrdí to i šéf SEC Gary Gensler), zatímco u ostatních kryptoměn není jejich definice zdaleka tak jednoznačná. ,,Toto partnerství je ověřením budoucnosti blockchainu a digitálních aktiv a také potvrzením reputace Coinbase. Je to velké plus pro kryptoměny a také pro Coinbase,“ doplnil Lau.

https://twitter.com/APompliano/status/1555178194541711360

,,Naši institucionální klienti se stále více zajímají o získání expozice na trzích s digitálními aktivy a zaměřují se na to, jak efektivně řídit provozní životní cyklus těchto aktiv,“ dodal k tématu Joseph Chal, globální vedoucí strategických ekosystémových partnerství BlackRock.

K partnerství se pochopitelně vyjádřila i samotná směnárna Coinbase a to skrze Bretta Tejpaula a Grega Tusara, šéfa Coinbase Institutional a viceprezidenta pro institucionální produkty: „Partnerství Coinbase s BlackRock a Aladdin je vzrušujícím milníkem pro naši firmu. Jsme odhodláni posouvat průmysl dopředu a vytvářet nové přístupové body, protože institucionální přijímání kryptoměn se výrazně zrychluje.“

Zdroj:bloomberg.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.