Connect with us

Bitcoin

Gigant Fidelity lobboval u SEC ve prospěch schválení Bitcoinu ETF

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Nadnárodní investiční a správcovská společnost Fidelity Investments se pokusila u představitelů Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) lobovat ve prospěch schválení prvního amerického spotového Bitcoinu ETF.

Několik médií informovalo, že soukromé setkání mezi prezidentem Fidelity Digital Assets, dceřiné firmy jednoho z největších správcovských gigantů Fidelity, Tomem Jessopem, jeho šesti kolegy a několika zástupci SEC se konalo minulou středu 8. září.

Zástupci Fidelity během tohoto setkání měli zaměstnancům SEC prezentovat řadu důvodů, proč by měla jejich komise povolit Bitcoin ETF. Patřily mezi ně zvýšená poptávka investorů po digitálních aktivech, bezproblémová existence podobných fondů v jiných zemích a samotný prudký nárůst adopce Bitcoinu v USA.

Fidelity mimo jiné ve své prezentaci SEC upozornila, že Bitcoin ETF nebo Bitcoin ETP se již úspěšně obchodují v jiných, z pohledu regulací, vyspělých zemích včetně Kanady, Německa, Švýcarska či Švédska.

Společnost Fidelity patří mezi současnou širokou škálu současných zájemců o spotové Bitcoiny ETF. Její žádost má pojmenování Wise Origin Bitcoin Trust. Link na celou její prezentaci pro SEC najdete zde.

Bitcoin futures ETF není nutné

Tématem rozhovorů mezi SEC a Fidelity bylo i tzv. „Bitcoin futures ETF„, což je jakýsi „hybridní“ druh bitcoinového ETF, které by nebylo vázáno na spotové obchodování Bitcoinu, ale jen na obchodování Bitcoin futures kontraktů. V USA se obchodují na chicagské burze CME. O takovém typu ETF na Bitcoinu se vůbec nemluvilo až do momentu před pár týdny, kdy nový šéf SEC Gary Gensler naznačil, že by byl spíše za schválení takového ETF na Bitcoin, než toho tradičnějšího spotového, které je však mezi investory jednoznačně žádanější.

Fidelity k tomuto tématu uvedla, že Bitcoin Futures ETF by bylo zbytečné. ,,Věříme, že produkty založené na bitcoinových futures nejsou nezbytným přechodným krokem před bitcoinový ETP / ETF. Firmy by měly být schopny uspokojit poptávku investorů po přímém vystavení se Bitcoinu přes ETP, protože trh s Bitcoinem dospěl a má širokou podporu.“

Čtěte také: O Bitcoin Futures ETF požádala další americká firma

Upřednostňování jednoho dítěte před druhým

K tématu Bitcoinu ETF se tento týden vyjádřil i CEO Grayscale Investments Michael Sonnenshein, který konstatoval, že upřednostňování Bitcoin Futures ETF před klasickým Bitcoinem ETF, by bylo ze strany SEC totéž, jak upřednostňovat jedno dítě před druhým. ,,Tím, že tvrdíte, že jste OK se schválením ETF na bitcoinové deriváty, znamená to, že jste OK i se schválením ETF s podkladovým aktivem,“ upozornil, že trhy s deriváty jsou i tak propojeny se spotovým obchodováním Bitcoinu.

Šéf firmy, která vlastní více než 550 tisíc BTC, také konstatoval, že pokud se SEC nadále bojí možné manipulace ceny BTC, tak je úplně jedno, jestli schválí futures ETF nebo klasické ETF. I futures ETF by totiž takovou manipulací bylo ovlivněno.

zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne