Connect with us

Bitcoin

Gigant Fidelity o konkurenci Bitcoinu: Nemůžete znovu vymyslet něco, co už bylo vynalezeno

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Společnost Fidelity Digital Assets, která je dcerou velkého správcovského giganta Fidelity Investments, zveřejnila novou studii věnovanou Bitcoinu s názvem “Bitcoin First”. Vysvětluje v ní mimo jiné důvody, proč s největší pravděpodobností Bitcoin žádná jiná kryptoměna v budoucnosti nepřekoná.

Ke studii Bitcoin First se pro portál Cointelegraph vyjádřil Crish Kupier, který je vedoucím výzkumného oddělení Fidelity Digital Assets. Kupier konstatoval, že s Bitcoinem by se mělo zacházet odlišně než s jinými digitálními aktivy, protože věří, že Bitcoin hraje v portfoliu investorů exkluzivní roli.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ve Fidelity Digital Assets řešily dva argumenty fanoušků ostatních kryptoměn, které Bitcoinu vyčítají – prvním je možnost, že jej technologicky předčí jiné modernější kryptoměny a druhým, že má v porovnání s altcoiny menší potenciál cenového růstu.

Kupier však upozornil, že Bitcoin je hodnotově před altcoiny jelikož, má totiž nejdecentralizovanější síť, která je odolná vůči cenzuře. ,,Nemůžete znovu vynalézat něco, co už bylo vynalezeno v podobě nejbezpečnější a nejdecentralizovanější sítě. Jde o něco, co považujeme za nejlepší peněžní statek v prostoru digitálních aktiv.”

Kupier přiznal, že altcoiny pro nižší tržní kapitalizaci mají větší potenciál cenového růstu, ale zároveň upozornil, že jsou mnohem rizikovějším typem investice. Proto by se mělo s altcoiny zacházet jako s „vysoce rizikovým investičním aktivy“, zatímco Bitcoin vnímá jako něco, co je již v mnohem pokročilejší adopci.

Ve Fidelity věří, že bez ohledu na další vývoj blockchainové technologie bude Bitcoin nadále lídr celé oblasti. I ve scénáři, že bude existovat několik klíčových blockchainů, bude Bitcoin představovat jakýsi základní kámen, ke kterému se budou jejich uživatelé vracet.

,,Nakonec věc, která dává dalším tokenům přidanou hodnotu je skutečnost, že se vždy mohou nějakým způsobem spojit s bitcoiny, nebo je na bitcoiny převést,“ uvedl Kupier a dodal, že Bitcoin bude časem pravděpodobně hlavním protokolem pro vytváření většiny blockchainových aplikací.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.