Connect with us

Bitcoin

Gigant specializující se na zlato investoval do Bitcoinu skrz GBTC

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Investiční společnost US Global Investors, která se specializuje obzvláště na investice do zlata či ropy, udělala expozici vůči Bitcoinu (BTC) přes produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od společnosti Grayscale.

Vyplývá to z jejího podání na SEC o hospodářských výsledcích společnosti k 30. červnu tohoto roku. Podle povinných reportů, které musela předložit americké komisi pro cenné papíry a burzu udělal gigant, který spravuje více než 4,6 miliardy dolarů, investici do GBTC v hodnotě přes 550 000 USD.

Společnost přerozdělila investici do GBTC mezi tři z jejích osmi podílových fondů. Ve fondu Gold and Precious Metals Fund má GBTC v hodnotě přes $ 300 000, ve World Precious Minerals Fund v hodnotě přes $ 220 000 a ve fondu Global Resources Fund v částce přes $ 40 000.

Celková expozice společnosti vůči Bitcoinu představuje 0,19% čistých aktiv v jejích fondech, čili hraje jen malou a zatím víceméně nepodstatnou část jejího celkového investičního portfolia. Jde však o první náznak stoupajícího focusu na Bitcoin ze strany významného hráče v oblasti zlata, cenných kovů, ropy a jiných přírodních zdrojů.

Není to překvapení, tvrdí Schiff

Známý kritik Bitcoinu a velký propagátor investic do zlata Peter Schiff v souvislosti s touto novinkou zdůraznil, že ho tato zpráva nijak nepřekvapila, protože generální ředitel US Global Investors Frank Holmes je zároveň výkonným předsedou kryptoměnové firmy Hive blockchain, což naznačuje jeho náklonnost digitálním aktivům. ,,Není to překvapení, ale nenaznačuje to ani posun ve způsobu, jak správci zlata vnímají kryptoměny nebo Bitcoin,“ uvedl Schiff.

CEO US Global Investors Frank Holmes se dřívěji v tomto roce nechal slyšet, že Bitcoinu předpovídá do konce roku růst k ceně 80 000 USD a Ethereum k ceně 3000 USD. Ethereum už tuto cenu během bullrunu překonalo, když své historické maximum (ATH) drží zatím na úrovni 4384 USD.

Do GBTC nalila peníze i Morgan Stanley

Do GBTC investovala ve druhém čtvrtletí 2021 výrazným způsobem i přední americká banka Morgan Stanley, která spravuje kapitál v hodnotě přes 4 biliony dolarů. Psali jsme o tom podrobněji v tomto článku. Mezi další přední akcionáře GBTC patří Ark Investments, Rotshschild Investment Corporation či Edge Wealth Management.

Gigant Morgan Stanley má investíciu voči Bitcoinu v hodnote 240 miliónov dolárov

Poznámka: GBTC jsou podíly respektive akcie kryté podkladovými Bitcoiny v držení společnosti Grayscale Investments. Koupí GBTC se tedy investor vystavuje expozici vůči ceně Bitcoinu, ale nemusí řešit jeho bezpečnou úschovu. Za to platí poplatek firmě Grayscale.

Další doporučené články

Solana vyletěla na nové ATH vedle spekulací o pálení mincí SOL

Reconciliation bill je další velký zákon, který bude poutat pozornost kryptokomunity

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.