Connect with us

Analýzy

Glassnode: Poptávka po bitcoinech (BTC) se kolem ceny $20 000 výrazně zvýšila

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Nejznámější onchain analytická platforma Glassnode ve své nejnovější zprávě k situaci na trhu s Bitcoinem (BTC) upozornila na zajímavou akumulaci BTC při ceně kolem 20 000 USD.

Jak je vidět i na grafu níže, při ceně kolem 20 000 USD začalo docházet k výrazné akumulaci BTC ze strany krátkodobých držitelů BTC označovaných jako short term holders (STH – na grafu červená barva), což se naposledy dělo, ale v menším rozsahu, při dalších psychologicky významných cenách 30 000 USD a 40 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Glassnode také konstatuje, že tito krátkodobí držitelé BTC zatím s naakumulovanými bitcoiny převážně nic nedělají, jen drží a neprodávají, což může naznačovat, že jde o skupinu investorů, která méně spekuluje na aktuální cenu a může přistupovat k investici do BTC více dlouhodobě. Jinak řečeno může jít o akumulační investory, pro které jsou aktuální ceny BTC atraktivní na dlouhodobou investici.

To podle analýzy Glassnode vytváří předpoklad, že z těchto krátkodobých držitelů BTC se mohou postupně stávat dlouhodobí držitelé BTC (LTH – long term holders ), čímž se vytvoří prostor pro potenciální odraz ceny BTC nahoře.

Glassnode proto doporučuje nadále sledovat zrání STH na LTH, a pokud se tento trend potvrdí, vytvoří se tím silný základ pro označení potenciálního dna bitcoinu. V předchozích cyklech totiž platilo, že bitcoin našel své dno v oblastech, kde z trhu prakticky vymizeli krátkodobí držitelé BTC s nerealizovanými ztrátami, čímž zanikl hlavní prodejní tlak, jelikož dlouhodobí držitelé BTC mají „pevnější nervy“ a jsou ochotni bitcoiny déle držet i v nerealizované ztrátě.

Platforma také uvádí, že významné prodejní tlaky ze strany velkých institucí pravděpodobně již pominuly, jelikož k mnoha masovým likvidacím a bankrotům firem již došlo. Nejhorší část kapitulace BTC by tak už mohla být za námi, ačkoli podtrhnout to nelze.

Jednou věcí, která však zatím nesedí s předešlými bearmarkety je doba, po kterou je tržní cena BTC pod její realizovanou cenou. Aktuálně je to stále jen méně než 20 dní, zatímco v předchozích medvědích cyklech to trvalo mezi 248 až 575 dny.

Realizovaná cena bitcoinu je cena, která je vypočtena na základě poslední transakce každého jednoho dosud vytěženého bitcoinu a ceny daného BTC v době oné transakce.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.