Connect with us

Bitcoin

Goldman Sachs & JP Morgan: Bitcoin není jako zlato, může padnout i nižší

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Zástupci dvou velkých a významných amerických bank Goldman Sachs a JP Morgan Chase se vyjádřili směrem k Bitcoinu opatrněji, než v předešlých měsících. Naznačili, že je rizikovým investičním aktivem, které v současnosti nelze srovnávat se zlatem.

Goldman Sachs: Bitcoin není jako zlato

Jeffrey Currie, který je globálním vedoucím výzkumu komodit v Goldman Sachs, byl včera hostem v pořadu Squawk Box Europe na CNBC, kde k Bitcoinu poznamenal, že jej nelze srovnávat se zlatem, které je vnímáno jako udržitel hodnoty v čase růstu inflace. Naopak Bitcoin přirovnal spíše k rizikovému typu investice typu měď.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Digitální měny nejsou náhradou zlata. Pokud jsou již něco, tak jsou náhradou mědi, jsou to riziková aktiva. Jsou náhradou rizika pro zajištění vůči inflaci, ale ne přímým zajištěním proti inflaci,“ upozornil.

Currieho vyjádření na adresu Bitcoinu přicházejí po jeho velkém květnovém propadu ceny, během kterého ztratil přes 35% své tržní hodnoty. Tento propad umožnil předtím umlčeným kritikům poukázat na jeho obrovskou volatilitu, která podle nich není v souladu s představou o aktivu, které může být vnímané jako udržitel hodnoty.

Na druhou stranu je třeba přiznat, že ačkoliv Goldman Sachs se otevírá kryptoměnám a letos podle dosud známých plánů umožní skrz partnery investice do Bitcoinu svým solventním klientům, o Bitcoinu řekli už v dubnu ještě před prudkým propadem ceny, že ho zatím nevnímají jako zlato.

Už tehdy upozornili, že Bitcoin může ohrozit jiná kryptoměny, která mohou být časem úspěšnější v důsledku čehož klesne poptávka po BTC. ,,Myslíme si, že je příliš brzy na to, aby Bitcoin konkuroval zlatu v oblasti bezpečných přístavů, avšak tyto dvě aktiva mohou koexistovat,“ uvedla banka před necelými dvěma měsíci.

Bitcoin může padnout ještě níže

Zatímco Goldman Sachs upozorňuje na rizika porovnávání Bitcoinu se zlatem, ve stejnou dobu Nikolaos Panigirtzoglu, přední investiční stratég banky JP Morgan Chase, adresoval klientům banky newsletter, ve kterém je upozornil na možnost, že cena Bitcoinu klesne ještě níže.

Panigirtzoglou ve zprávě konstatoval, že ve střednědobém horizontu se Bitcoin bude pravděpodobně obchodovat v cenovém rozmezí mezi 24 000 USD až 36 000 USD. Zároveň však uvedl, že z dlouhodobého hlediska je stále ve hře dosažení „teoretického cíle“ 145 000 USD.

Analytik JP Morgan Chase ve zmiňované zprávě vícekrát naznačil, že Bitcoin zatím nesignalizuje rychlé zotavení se po prudkém propadu ceny, což je problém. Upozornil, že institucionální investoři zatím neukázali dostatečnou poptávku, když se jim naskytla příležitost nakoupit nové BTC levněji ve srovnání s předchozími měsíci.

JP Morgan kromě toho už minulý týden naznačila, že značná část investorů začala upřednostňovat před Bitcoinem investice do ověřenějšího zlata a přesouvat do něj svůj kapitál, který chce chránit před inflací.

zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.