Connect with us

Bitcoin

Goldman Sachs si myslí, že Ethereum předčí Bitcoin. Co naznačuje Flippening Index?

Zveřejněno

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Bankovní gigant Goldman Sachs ve své nejnovější analýze týkající se kryptotrhu naznačil možnost, že kryptoměna Ethereum (ETH) v následujících letech ukradne Bitcoinu jeho dominantní postavení a stane se vůbec největší digitální měnou podle tržní kapitalizace.

Analytici Goldman Sachs tento názor odůvodnily zejména tím, že Ethereum má z jejich pohledu několik možností použití než současný král kryptoměn Bitcoin.

,,(Ethereum) v současnosti vypadá jako kryptoměna s největším potenciálem reálného využití, protože Ethereum, platforma, na níž je postavena nativní digitální měna, je nejoblíbenější vývojářskou platformou pro smart kontrakt aplikace,“ uvádějí analytici Goldman Sanchs, kteří zjevně vidí v decentralizovaných inteligentních smlouvách, s nimiž souvisí i decentralizované financování (defi) a decentralizované aplikace (Dapps) obrovský potenciál.

K Bitcoinu naopak poznamenali, že tato řešení nenabízí a čerpá zejména z toho, že je silnou značkou a něčím, co se prezentuje jako tzv. „Tvrdé peníze“ s omezenou nabídkou a decentralizovaným řízením.

Goldman Sachs také upozornila, že výkonnost Ethereum je během bullrunů větší, než tempo růstu ceny Bitcoinu. Zatímco BTC za poslední rok narostl na hodnotě přibližně 260%, Ethereum posílilo až o 856%.

Přečtěte si také:  Ethereum EIP 1559 a hardfork London bude v úvodu srpna!

Porovnávání Bitcoinu s Ethereum mnohdy vyvolávají vášně a s tvrzeními Goldman Sanchs mnozí určitě nebudou souhlasit (autor článku například nemá rád porovnávání BTC s ETH, protože tyto kryptoměny řeší jiné problémy pozn.red.).

Souhlasit se však snad dá s dalším tvrzením této banky, z něhož vyplývá, že cestě k nalezení jakéhosi digitálního bezpečného investičního přístavu brání Bitcoinu respektive Ethereum samotná konkurence na tomto vznikajícím trhu. Jinak řečeno boj o pozici jedničky a stále větší popularita altocinů ovlivňují celkovou volatilitu cen a otevírají dveře další polemice o tom, zda právě Bitcoin je tím dlouhodobě nejlepším řešením, které s sebou kryptoměny přinesly.

Porovnání Bitcoinu a Ethereum

Cestu Ethereum k doběhnutí Bitcoinu podrobně sleduje tzv. Flippening index, který srovnává tyto dvě největší kryptoměny v nejzásadnějších metrikách. Z nich vyplývá, že Bitcoin má v mnoha ukazatelích stále navrch, přestože rozdíly se časem výrazně zmenšují.

Pokud jde o tržní kapitalizaci, Ethereum je na 42,7% ve srovnání s BTC a oproti Bitcoinu ztrácí i v těchto dalších ukazatelích:

  • Počet aktivních adres (80%)
  • Celková hodnota transakcí realizovaných na blockchainu (92%)
  • Celkové objemy obchodování (87%)
  • Počet aktivních provozovatelů nodů / uzlů (28%)
  • Míra vyhledávání na Google (22%)

Ethereum předběhlo Bitcoin v těchto dvou ukazatelích:

  • Celkový počet transakcí realizovaných na síti
  • Celkové transakční poplatky zaplacené za provádění transakcí

zdroje: cointelegraph.com, blockchaincenter.net

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne