Connect with us

Kryptoměny

Google se chce víc zaměřit na blockchain technologii a příležitosti Webu 3.0

Zveřejněno

Google
Zdroj: Pexels.com

Společnost Alphabet Inc., která vlastní Google, během zveřejňování výsledků hospodaření za čtvrtý kvartál 2021, které dopadly pro tuto firmu nad očekávání, naznačila, že se bude intenzivněji zajímat i o blockchain technologii.

Zájem Googlu zabývat se blockchain technologií a její možnou integrací do jejích vlajkových produktů a služeb potvrdil generální ředitel Alphabet – mateřské společnosti tohoto giganta, Saudar Pichai.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Alphabet během projevu o kvartálních výsledcích odpověděl na otázku týkající se Webu 3.0, což je pojem zastřešující decentralizovaný internet, ve kterém mají lidé pod kontrolou své osobní údaje v kombinaci s potenciálním průnikem do virtuální reality. Odpověděl k ní, že tuto oblast bedlivě sledují, přičemž naznačil, že kromě segmentu rozšířené reality sledují i ​​technologii bockchain a její napojení do jejich výpočetních a servisních vrstev jako jsou YouTube či Google Maps:

,,Vždy, když dojde k inovaci, považuji to za vzrušující věc. Je to něco, co chceme podporovat nejlépe, jak umíme. Web se vždy vyvíjel a bude se nadále vyvíjet. Google má obrovské benefity z open source technologií, takže k nim plánujeme přispět.

Pichai také přiznal, že v rámci jejich cloudového systému, kterým chtějí konkurovat Amazon Web Services a Microsoft, zkoumají požadavky zákazníků prostřednictvím platforem založených na blockchainu.

,,Jen jeden příklad. Náš cloudový tým se dívá na to, jak může podpořit potřeby našich zákazníků při budování, transakcích, ukládání hodnoty a nasazování nových produktů na platformě, která je založena na blockchainu. Takže určitě budeme pozorně sledovat tento prostor a podporovat jej, jak se dá,” prohlásil.

Zaostávali v trendu za konkurencí?

Nutno je však poznamenat, že jde jen o první kroky, které naznačují potenciální zvýšenou aktivitu Googlu v tomto segmentu. Jiné prominentní IT firmy ze Sillicon Valley jsou směrem k Webu 3.0 a kryptoměnám reaktivnější.

Patří mezi ně zejména Block (Square), Twitter, či Reddit, ale v poslední době dokonce i giganti Microsoft a Meta (Facebook), kteří se začali zajímat o téma metaverse a také potenciální využití kryptoměn. Meta dokonce už naznačuje i kroky směřující přímo k Bitcoinu.

Zatím nejvýraznějším krokem Alphabet směrem ke kryptoměnám byla integrace Coinbase Card do platebního systému Google Pay, která umožňuje bezkontaktní platby milionům obchodníků po celém světě. Coinbase Card je debetní karta VISA, která umožňuje platby BTC.

O výsledcích hospodaření Alphhabet Inc. a jejích dalších plánech, mezi něž patří i splitting akcií v poměru 20:1, se dočtete na našem novém partnerském portálu ftnews.sk.

Zdroj:cointelegraph.com,decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.