Connect with us

Bitcoin

Google zkoumá, jak umožnit uživatelům držet kryptoměny na digitálních kartách

Zveřejněno

Google
Pixabay.com

Podle zprávy Bloombergu technologický gigant Google rozšíří své platební funkce o Bitcoin a další kryptoměny. Společnost usiluje o překonání konkurence v oblasti online služeb. Proto se snaží posílit své šance s Billem Readym jako prezidentem obchodu a nedávno najatým bývalým výkonným ředitelem PayPalu Arnoldem Goldbergem jako šéfem platební divize. Mezitím konsoliduje svá partnerství, aby dosáhla tohoto cíle.

Platby kryptem jako fiatem

Google se spojil s Coinbase Global a BitPay, aby zajistil funkci, která uživatelům umožní ukládat Bitcoin a další kryptoměny. Lidé tak budou moci používat vlastní kryptoměny k platbám za své nákupy, jako by používali fiat měny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Technologický gigant podle článku selhal se svými cíli pro funkci Google Pay. Kromě Indie se v ostatních částech světa platební službě nepodařilo „získat trakci“ a „bojuje“. Proto má Google potřebu přidat do svých nákupních služeb další funkce.

Podle Readyho tato iniciativa lidem umožní využít „venku celou škálu finančních služeb“. Integrace s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami se zdá být logickým krokem vzhledem k jejich nárůstu úrovně přijetí a jejich dostupnosti po celém světě. Ready řekl:

„Nejsme banka – nemáme v úmyslu být bankou. Některé minulé snahy občas nevědomky pronikly do těchto prostorů. Naším cílem je pomáhat vytvářet spojení. Nejsme konfliktní strana.“

Přinese Bitcoin Googlu další miliardu uživatelů?

Podle Bloombergu pracovali Ready a Goldberg v PayPalu, dokud se prvně jmenovaný nepřipojil ke společnosti Google, aby dohlížel na svou platební divizi. Nyní Ready přivedl Goldberga, aby se stal viceprezidentem a generálním manažerem nového projektu Googlu s názvem Next Billion Users.

Údaje sdílené ve zprávě tvrdí, že peněženka Googlu, která má být integrována s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami, zaznamenala přibližně 150 milionů aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. Platební alternativa od Applu však vytvořila překážku pro ambice Googlu „i na zařízeních s operačním systémem Android“.

Kromě toho platební metody jiných společností přispěly k tomu, že platební funkce Googlu „z velké části selhala“, uvádí zpráva Bloombergu. Expert Tom Noyes tvrdí, že pouze 4 % každé bezhotovostní nebo bezkontaktní platby ve Spojených státech závisí na platební metodě Googlu.

Technologický titán proto zaměří svou pozornost na to, aby jejich peněženka byla „komplexnější“, jak řekl Bloomberg. Kromě funkce Bitcoinu a kryptoměn peněženka uživatelům umožní nakupovat digitální tickery, letenky a přidat očkovací pas pro COVID-19.

O Bitcoinu a kryptotrhu prezident obchodu Googlu řekl:

„Crypto je něco, čemu věnujeme velkou pozornost. Jak se vyvíjí poptávka uživatelů a poptávka obchodníků, my se budeme vyvíjet s ní.“

Uvidíme, zda se krypto iniciativa Googlu setká s podobnou reakcí od Applu nebo některého z jeho konkurentů. Integrace Bitcoinu s Apple Pay a Google Pay otevře dveře milionům lidí, kteří budou mít přístup k možnostem plateb kryptoměnami.

Zdroj: 1. bitcoinmagazine.com, 2. cryptodaily.co.uk

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.