Connect with us

Bitcoin

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je vůči ceně BTC v rekordní slevě přes 30%

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena akcií Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), které byly obzvláště v minulých letech pro instituce a akreditované investory nejoblíbenější formou expozice vůči ceně BTC bez nutnosti přímé investice do bitcoinu, jsou vůči jeho ceně aktuálně v rekordní slevě.

Podle informací DeCrypt, který se odvolává na data Ycharts, klesla hodnota GBTC vůči čisté hodnotě aktiv (NAV) – tedy spotové ceně bitcoinu, až o 30,79%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Znamená to, že investice do GBTC by mohla být v současnosti výhodnou příležitostí za předpokladu, že se GBTC v budoucnu podaří vrátit se k NAV hodnotě BTC. Naopak pro stávající držitele GBTC jde o negativní správu, protože jejich investice je nejen ve ztrátě pokud jde o cenu BTC, ale také pokud jde o schopnost tohoto produktu reflektovat samotnou cenu BTC.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) je uzavřený investiční fond – při vstupu do GBTC je totiž nutné držet akcie GBTC minimálně 6 měsíců a až následně lze tato aktiva prodat. Kromě toho jsou se správou GBTC spojeny vysoké poplatky až ve výši 2%, což je výrazně více než u otevřených fondů, jako jsou například ETF.

Navzdory určitým omezením si však GBTC získalo velkou popularitu, jelikož institucím umožňuje bezpečně spekulovat na růst ceny BTC, aniž by museli řešit bezpečnou úschovu této kryptoměny nebo komplikované účtování.

Grayscale Investments v průběhu předchozích let byla v případě tohoto fondu tak úspěšná, že postupně naakumulovala pro jeho potřeby přes 650 00 BTC, což z ní činí největšího institucionálního držitele BTC na světě, který má pod kontrolou přes 3,5% všech stávajících BTC v oběhu.

Mezi institucionální investory do GBTC patří i několik gigantů jako jsou banka z Wall Street Morgan Stanley či investiční fond Catie Woodové Ark Investments.

V posledních měsících Grayscale však přiznává, že jediný způsob, jak se může GBTC za současných tržních podmínek zbavit slevy vůči reálné ceně BTC je konverze tohoto fondu na spotové Bitcoin ETF – proto před několika měsíci podala žádost na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC ) o povolení této konverze.

Zástupci Grayscale tvrdí, že konverzí GBTC na bitcoinové spotové ETF budou profitovat i jejich stávající klienti – je jich přitom již přes 850 000. I na nedávném setkání s představiteli SEC argumentovali, že neexistuje důvod, pro který by měla SEC zamítnout jejich žádost, byť americká komise dosud žádné spotové Bitcoin ETF v USA nepovolila. ,,SEC diskriminuje emitenty tím, že schvaluje futures na bitcoin ETF, ale odmítá spotové Bitcoin ETF,“ uvedla Grayscale v prezentaci, kterou ukázala minulý týden komisařům SEC.

Ti se musí vyjádřit k této žádosti nejpozději do 6. července. Grayscale mezitím varuje, že pokud bude jejich žádost zamítnuta, může celou věc potáhnout až k soudu.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.