Connect with us

Kryptoměny

Grayscale koupila 80% všech v únoru vytěžených Litecoinů

Zveřejněno

Litecoin ilustrácia
Litecoin ilustrácia

Společnost Grayscale, která drží více než 655 000 BTC a zejména v roce 2020 sehrála u institucí roli jakési alternativy vůči neexistujícímu Bitcoinu ETF, se soustředí i na jiné kryptoměny. Vypadá to tak, že má své nemalé plány i s Litecoinem (LTC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle informací portálu decrypt společnost Grayascale v únoru skoupila od těžařů Litecoinu téměř 80% všech v dané době vytěžených LTC – konkrétně 174 900 LTC z celkového počtu v minulém měsíci vyprodukovaných 201 600 LTC.

Zajímavé je, že za stejný časový úsek získala pod kontrolu „jen“ dalších 7 169 BTC, což naznačuje klesající tempo zájmu Grayscale o Bitcoin, a také 243 519 ETH.

Čo je to Litecoin (LTC)? Kde sa dá kryptomena LTC kúpiť?

Těžko vysvětlitelná prémie

Poptávka po Litecoinu může naznačovat očekávání firmy Grayscale, že výrazně stoupne institucionální zájem o jeho koupi. Otázkou však je, proč jim ho aktuálně prodává extrémně draho.

Cena akcie na litecoin (LTCN) u Grayscale byla totiž v době psaní článku až 319 dolarů, zatímco ekvivalent dané hodnoty této akcie v tržní ceně Litecoinu byl jen 16,42 USD. To znamená, že investor, který koupí litecoin přes Grayscale, by ho koupil 20-násobně dražší než na spotové burze (!!!)

Otázkou tedy zůstává, kdo tyto litecoiny vůbec od Grayscale kupuje a zda vůbec. Retail to nebude, protože koupě LTCN je podmíněna minimálním vkladem 25 tisíc dolarů. Ze hry je vyloučen i pokus o arbitráž, protože koupě LTCN je spojena s roční fixací.

Bitcoin se obchodoval také za prémii

Bitcoin se na Grayscale v minulosti také obchodoval za prémiovou cenu, ale zdaleka ne tak vysokou jako v případě Litecoinu. Investoři ji byli ochotni zaplatit, protože Grayscale nabídl regulovanou formu investice do BTC schválenou SEC a kromě toho se postaral o jeho bezpečnou úschovu. Po vzniku dvou Bitcoinů ETF v Kanadě se však prémiová cena na Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) vytratila a Bitcoin se dokonce prodával skrz Grayscale v posledních dnech se slevou. Někteří analytici si myslí, že to má přímý vztah.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.