Connect with us

Bitcoin

Grayscale tlačí na SEC kvůli schválení Bitcoin ETF. Získala do týmu velkou posilu

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Společnost Grayscale Investments podnikla další zajímavý krok jehož prostřednictvím se snaží vytvořit tlak na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) s cílem, aby schválila její žádost o spotové Bitcoin ETF.

Americká SEC dosud nepovolila ani jedno spotové Bitcoin ETF, ale Grayscale Investments věří, že její žádost nakonec u komise, kterou vede Gary Gensler, letos uspěje.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Grayscale se snaží na Bitcoin ETF konvertovat svůj velký uzavřený investiční fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v hodnotě téměř 20 miliard dolarů. Pokud by dala SEC této žádosti povolení, změnil by se na otevřený fond s nižšími poplatky, bez časové fixace a zároveň by dorovnal současnou slevu vůči NAV – tedy spotové ceně BTC, která je na úrovni téměř 30%, což by bylo pro držitele GBTC velmi výhodné.

Verdikt SEC padne do 6. července

Grayscale podala žádost o Bitcoin ETF na SEC 19. října 2021, přičemž definitivní verdikt pozná nejpozději 6. července. Mezitím však podniká několik kroků, skrze které se snaží tlačit na SEC, aby udělila její žádosti povolení, ačkoli SEC všechny předchozí žádosti o spotové ETF na Bitcoin zamítla.

Kromě tisíců dopisů od podporovatelů Grayscale či různých mediálních kampaní je jejím nejnovějším a zřejmě nejvážnějším krokem angažování Dona Virrilliho, bývalého generálního prokurátora USA do funkce „vyššího právního stratéga Grayscale“, který do procesu zařadí i svůj tým v Davis Polk & Wardwell LLP zástupce.

Verrilli má řadu zkušeností, pro SEC může být hrozbou

Jake Chervinsky, známý právník specializující se na kryptoměny zastávající funkci v lobbistické Blockchain Association k této novince konstatoval, že jde o významný krok, přičemž naznačil, že pokud SEC zamítne žádost Grayscale o Bitcoin ETF a Grayscale se následně rozhodne SEC z toho důvodu žalovat (již vícekrát to bylo neznačné), pro SEC může být velkou výzvou „přežít tuto právní výzvu“ s ohledem na právnické zkušenosti Verrilliho.

,,Deadline pro SEC ke schválení nebo zamítnutí žádost o konverzi GBTC na Bitcoin ETF je 6. července. Bezpochyb by mělo být schváleno. Neumím si představit jak SEC přežije soudní spor pokud ne, obzvlášť pokud bude veden Donem Verillim,“ napsal Chervinsky na Twitteru. Když se ho následně jeden z uživatelů ve vlákně pod jeho příspěvkem na Twitteru zeptal, zda je Grayscale ochotna v případě zamítnutí žádosti hnát celý spor až k Nejvyššímu soudu, naznačil, že ano.

Donal B. Verrilli Jr. byl bývalým generálním prokurátorem USA za vlády Baracka Obamy (2011-2016) a byl zapojen do více než 50 případů před Nejvyšším soudem USA včetně několika, které se přímo zabývaly porušením zákona o správním řízení. Grayscale ho vylíčila jako jednoho z nejzkušenějších právníků v zemi, který „hluboce rozumí právní teorii, administrativnímu postupu a praktickým záležitostem práce se soudnictvím.“ ,,Jsme nadšeni, že se připojil k našemu týmu, protože pracujeme na pozitivním řešení pro investory a širokou veřejnost ,“ doplnila firma, která vlastní přes 650 000 BTC, které používá ke krytí GBTC.

V zahraničí se spotové ETF již obchoduje

Zatímco americká SEC zatím neschválila žádné spotové Bitcoin ETF, v Austrálii, Brazílii či v Kanadě se jich obchoduje už několik. SEC zatím povolila jen „hybridní“ Bitcoin Futures ETF podle zákonů o cenných papírech z let 1933 i 1940, přičemž Grayscale argumentuje, že když jsou povoleny tyto futures ETF, neexistuje podle jejího názoru právní důvod, proč by nemělo být v USA schváleno i tradiční spotové ETF, které je mezi investory mnohem žádanější.

Doplňujeme, že Bitcoin ETF je regulovaný investiční produkt, který umožňuje investorovi spekulovat na cenu BTC, aniž by musel bitcoiny přímo držet na privátní peněžence, tedy ve vlastní úschově. Takové ETF proto může být zajímavé zejména pro institucionální investory, protože je zároveň pojištěno a usnadňuje účtování takové akvizice.

Zrdroj:cointelegraph.com

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.