Connect with us

Bitcoin

Greenspan k Bitcoinu: Nemusí se vám líbit, co vám musím říct

Zveřejněno

Mati Greenspan
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladatel společnosti Quantum Economics a předtím hlavní analytik sociální investiční platformy eToro Mati Greenspan poukázal během Virtual Blockchain Week na to, že současná korelace mezi Bitcoinem a ostatními aktivy dosahuje historického maxima. A to nemusí být dobrá zpráva.

Greenspan ukázal tabulku, která vyjadřovala bitcoinovou korelaci s S&P 500 v rozsahu od „1“ do „-1“ přičemž 1 znamená perfektní korelaci a mínus 1 inverzní korelaci. Následně dodal, že těm, kteří doufají v pozitivní výhled pro Bitcoin v období finanční krize „se nebude líbit, co jim musí říct“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle údajů Greenspana sestavených na základě dat od Coinmetrics, je korelace bitcoinu s akciemi S&P 500 aktuálně na hodnotě 0,6, což je největší korelace od ledna 2011, kdy sotva překročila 0,3 bodu.

Greenspan na základě toho doplnil, že zatím se na trhu neobjevuje nic, co by naznačoval, že Bitcoin „bude náš zachránce“. ,,Je stále považován za rizikové aktivum a nedosáhl stavu bezpečného přístavu, který si zlato budovalo tisíce let,“ uvedl.

Co tím vlastně chtěl Greenspan říct? Zjednodušeně řečeno to, že pokud Bitcoin koreluje s akciovými trhy, tedy napodobuje jejich pohyby, sotva od něj můžeme očekávat, že bude bezpečným přístavem v období, kdy se začnou ostatní trhy propadat. Například jako v březnu, kdy vedle pádu akcií padl i on až pod cenu 4000 dolarů. Aby se stal Bitcoin „safe haven“ musí přestat korelovat s akciemi a „jít si vlastní cestou“. To se zatím podle zjištění Greenspana neděje.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.