Přední investiční společnost Guggenheim Investments podala na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) tiskopis, ve kterém ji informovala o možnosti budoucí přímé nebo nepřímé investice do kryptoměn typu Bitcoinu.
Guggenheim Investments komisi SEC oznámila, že vytváří nový aktivní alokační fond, jehož součástí mohou být různé investice do digitálních měn. Mezi investiční nástroje, které může v rámci tohoto fondu použít patří:
- Využití futures kontraktů obchodovaných na burzách
- Využití investičních nástrojů nabízejících expozici vůči BTC
- Přímé a nepřímé investice do kryptoměn
- Použití jiných derivátových smluv
Společnost v podání na SEC rovněž konstatovala, že její potenciální investice do kryptoměn mohou vést ke značným ztrátám, což zároveň okomentovala: ,,Kryptoměny jsou novou technologickou inovací s omezenou historií. Jsou vysoce spekulativními aktivy a budoucí regulační opatření je mohou omezit, možná až ve velmi závažném a nepříznivém rozsahu, čímž by mohly zamezit zaměnit kryptoměny nebo zabránit jejich použití k platbě.“
Zvláštní manýry Guggenheim
Společnost Guggenheim je v kryptosektoru již poměrně známou firmou. Přispěly k tomu zejména častokrát protichůdné vyjádření jejího hlavního investičního ředitele Scotta Minerda, který bude zodpovědný i za vedení zmiňovaného investičního fondu.
Minerd naposledy řekl, že Bitcoin mu po prudkém květnovém propadu ceny připomíná nechvalně známou „tulipánovou mánii“ ze 17. století. Předtím však byl zas naopak ohledně Bitcoinu velkým optimistou, když mu predikoval v dlouhodobém horizontu růst ceny až k ceně 600 000 USD. Kuriózně to tvrdil jen několik týdnů po okamžiku, co v úvodu roku předpověděl Bitcoinu hlubokou korekci a konec celého růstového cyklu. Minerd je tedy známý tím, že rychle a často mění na Bitcoin názor. Skutečnost, že nyní Guggenheim otevírá nový fond, který je otevřen investici do Bitcoinu (dokonce i přímé) naznačuje, že přirovnání s tulipánovou mánií zřejmě nebyly z jeho strany myšleny až tak vážně.
zdroj: cointelegraph.com