Connect with us

Kryptoměny

Guvernér francouzské centrální banky vyzývá Evropu na urychlenou regulaci kryptoměn

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Banky jsou obecně proti kryptoměnám, protože je to jejich přímý konkurent. I z tohoto důvodu guvernér francouzské centrální banky, François Villeroy de Galhau, doporučil urgentní přijetí regulačních opatření pro kryptoměny, aby se zabránilo možnému narušení evropské měnové suverenity.

Regulace kryptoměn by měla být prioritou

Na začátku to však bylo přesně opačně. Francie byla jednou z nejvíce otevřených zemí, pokud jde o virtuální měny. Například v roce 2019 francouzský parlament schválil zákon, který umožňuje licencování společností zaměřených na kryptoměny od AMF, finančního regulátora této země.

Viz také: Zájem o Cardano významně roste – přibylo přes 50 000 nových staking adres

Rétorika se však časem změnila a guvernér centrální banky Francie nyní požádal Evropskou unii, aby urgentně regulovala kryptoměny. Tato žádost si stojí za tím, aby byly kryptoměny regulované do jednoho, maximálně dvou let, jinak hrozí riziko ztráty evropské měnové suverenity.

„Musím tu zdůraznit právě naléhavost, protože nám nezbývá mnoho času. Maximálně jeden nebo dva roky. Pokud jde o digitální měny a digitální platby, my v Evropě musíme být připraveni pohnout se v případě potřeby tak rychle, jak je to nutné. Jinak riskujeme narušení naší měnové suverenity – něco, co nemůžeme v žádném případě dovolit,“ uvedl Villeroy během úterní finanční konference v Paříži.

Dále uvedl, že kryptoměny hrají na finančních trzích stále důležitější roli. Využívání fiatových peněz se v raných fázích pandemie COVID-19 snížilo, což je situace, která by mohla způsobit, že peníze centrální banky budou bezvýznamné. Z tohoto důvodu navrhuje, aby Evropská unie přijala regulační rámec v nejbližších měsících.

Cizí kryptoměny ne, naše ano!

Villeroy de Galhau již v minulosti varoval před soukromými digitálními aktivy, například stablecoiny. V projevu v září 2020 poznamenal, že velcí technologičtí giganti by mohly vyvinout vlastní soukromé finanční systémy, jakými jsou stablecoiny, což by mohlo mít obrovské dopady na finanční suverenitu na další desetiletí. Guvernér za tímto účelem naznačil, že evropská centrální banka si nemůže dovolit zaostávat při vydávání své vlastní digitální měny centrální banky (CBDC).

Viz také: Význam stakingu a farmingu je větší, než si myslíte – V bear marketu mohou naakumulovat obrovské zisky

Začátkem tohoto roku Bank of France úspěšně vyzkoušela CBDC a využila tuto technologii na zpracování převodu ve výši 2,4 milionu dolarů na soukromém blockchainu poskytnutém britskou blockchainovou společností SETL. Centrální banka pokračovala v práci na vytvoření digitální měny podporované evropskou centrální bankou počátkem tohoto měsíce po uskutečnění přeshraničního experimentu CBDC s názvem „Project Jura“ ve spolupráci se švýcarskou bankou pro kryptoměny SEBE, lucemburskou soukromou bankou Banque Internationale à Lucembursko a lucemburským centrálním depozitářem cenných papírů LuxCSD. Experiment byl zaměřen spíše na velkoobchodní trh s půjčkami jako na veřejné transakce. Francouzská centrální banka plánuje během tohoto roku další testy CBDC.

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: Zycrypto

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne