Connect with us

Kryptoměny

Hack peněženek Solana – ztráty se (zatím) odhadují do 5 milionů dolarů

Zveřejněno

hack
Zdroj: Unsplash.com

Hack kryptoměnových peněženek budovaných pro blockchain Solana vedl podle nejnovějších zpráv ke krádeži tokenů v minimální hodnotě 4,5 milionu dolarů, přestože odhady a počet napadených peněženek se podle zdrojů mírně liší.

Většina informací směřuje k tezi, že primárním cílem útoků se staly softwarové peněženky Slope. ,,Zdá se, že dotčené adresy byly v jednom okamžiku vytvořeny, importovány nebo použity v aplikacích mobilních peněženek Slope. Tento exploit byl izolován na jednu peněženku na Solana a hardwarové peněženky, které používaly Slope, zůstaly bezpečné,“ uvedl oficiální Twitter účet kryptoměny Solana.

Tvůrci softwarové peněženky Slope potvrdili, že došlo k hacku spojeného s jejich softwarem, ale detaily zatím neprozradili. Firma stejně tak nepřevzala zodpovědnost za tyto útoky. ,,Máme nějaké hypotézy o povaze útoku, ale ještě nic není jisté. Cítíme bolest komunity a nejsme vůči ní imunní. Mnoho našich vlastních zaměstnanců a jejich peněženek se stalo obětí tohoto útoku,“ uvedla společnost.

Podle Solana Status mělo být napadeno kolem 8000 unikátních peněženek, z nichž měly zmizet kryptoměny v hodnotě minimálně 4,46 milionu dolarů .

Útok začal v úterý večer a dosud není zcela jasné, jakým způsobem byl realizován. Jelikož zmizení kryptoměn hlásili i uživatelé jiných peněženek včetně Trust Wallet či Phantom, začalo se spekulovat o tom, že hackerům se nepodařilo napadnout jen smart kontrakty nebo software Slope, ale přímo se dostat k privátním klíčům. To otevírá debatu o tom, zda bezpečnostní chyba nesouvisí přímo s blockchainem Solana, což však zatím nebylo potvrzeno.

Aktuální doporučení pro uživatele softwarových peněženek na Solana zní vygenerovat si nové peněženky s novými privátními klíči a převést tam svá aktiva. Ideálním řešením je k tomu použít hardwarovou peněženku, která jsou vůči těmto typům útoku imunní.

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.